مدیر شبکه دامپزشکی خلیل آباد خبر داد؛

تولید ماهانه بیش از ۱۴۰ تن تخم مرغ در شهرستان خلیل آباد

شناسهٔ خبر: 105746 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر شبکه دامپزشکی خلیل آباد از تولید بیش از 140 تن تخم مرغ در طول ماه در شهرستان خلیل آباد خبر داد و گفت: شهرستان خلیل آباد یکی از قطب های تولید تخم مرغ در منطقه و استان می باشد.

وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، از تولید بیش از ۱۴۰ تن تخم مرغ در طول ماه در شهرستان خلیل آباد خبر داد و اظهار داشت: شهرستان خلیل آباد با ظرفیت پولت ریزی ۸۱ هزار قطعه مرغ تخمگذار در هر دوره یکی از قطب های تولید منطقه و استان می باشد.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: تخم مرغ یک فرآورده خام دامی پر مصرف، مفید و در عین حال فساد پذیر می باشد که در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی از طرف تولید کننده می تواند انتقال دهنده بیماری های مختلفی چون سالمونلا ، آنفلوآنزای مرغی و …. باشد .

مدیر شبکه دامپزشکی خلیل آباد با بیان اینکه با توجه به پایش مستمر صورت گرفته از واحد های تخمگذار و نمونه گیری های ادواری صورت گرفته سلامت تخم مرغ استحصالی مورد تائید است، تصریح کرد: مصرف کنندگان محترم با خرید تخم مرغ های نشانه گذاری شده شامل تاریخ تولید و نشان تولید کننده با اطمینان این محصول را مصرف نمایید .

وی در پایان اذعان کرد: بهترین شرایط جهت نگهداری تخم مرغ در دمای اتاق (۲۵ درجه سانتیگراد) حداکثر یک هفته، و درمای یخچال (۴ درجه سانتیگراد) حداکثر به مدت یک ماه است و در غیر این صورت احتمال فساد این ماده پروتئینی زیاد می باشد .

انتهای پیام/

برچسب‌ها



ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.