مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی:

۷ هزار نفر بیکار در خانواده شاهد و ایثارگر خراسان رضوی وجود دارد

شناسهٔ خبر: 102799 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: هفت هزار نفر از فرزندان جامعه ایثارگر و شاهد خراسان رضوی بیکار هستند و یکی از دغدغه های بنیاد شهید و امور ایثارگران است ولی دولت استخدام ندارد.

حجت الاسلام حسین معصومی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، در خصوص فرایند بیمه تکمیلی جامعه ایثارگری اظهار داشت: برابر مصوبه دولت در ۱۵ مهرماه قرار بر این شد که شاغلین دستگاه ها بیمه تکمیلی خود را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید از اول آبان ماه با بیمه دی قطع همکاری کرد و به بیمه خود ادارات بازگشت، خاطرنشان کرد: به همه ادارات ابلاغ شده که بحث بیمه تکمیلی ایثارگران را انجام دهند و اکثر سازمان ها انجام شده و تنها آموزش و پرورش، جهاد و تامین اجتماعی مشکل اعتباری دارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی همچنین ادامه داد: امیدواریم که تا یک ماه آینده این مشکل در بحث شاغلین حل شود و در خصوص غیر شاغلین نیز همانند گذشته بنیاد شهید خدمات بیمه ای را انجام می دهد.

وی با اشاره به اشتغال فرزندان جامعه ایثارگری خراسان رضوی، تصریح کرد: هفت هزار نفر از فرزندان جامعه ایثارگر و شاهد خراسان رضوی بیکار هستند و یکی از دغدغه های بنیاد شهید و امور ایثارگران است ولی دولت استخدام ندارد و بدنبال کوچک سازی است.

معصومی با بیان اینکه باید از توان بخش خصوصی و تسهیلات اشتغال برای خانواده شاهد و ایثارگر استفاده کرد، افزود: استخدامی وجود ندارد و تنها در قالب آزمون صورت می گیرد و فرزندان جامعه ایثارگری می توانند از تسهیلات و طرح های اشتغال زایی استفاده کنند و از امکانات موجود بهره بگیرند.

وی با تاکید بر  اینکه حدود ۵۸ درصد گلزار شهدا در سطح استان ساماندهی شده اند، اذعان کرد: امیدواریم که ساماندهی تک مزاری و دو مزاری ها را تا پایان سال به ۹۵ درصد برسانیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.