مدیر جهاد کشاورزی کاشمر خبر داد؛

تولید سالانه ۱۲۰۰ تن بذر اصلاح شده پنبه در کاشمر

شناسهٔ خبر: 104334 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر جهاد کشاورزی کاشمر تولید سالانه 1200 تن بذر اصلاح شده در بزرگترین کارخانه لینترگیری بذر پنبه کشور در این شهرستان خبر داد.

سید ابوالقاسم موسوی در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: ظرفیت اسمی این کارخانه چهار تن در ساعت است که بذر پنبه اصلاح شده کرک دار را تحویل گرفته و بذر فرآوری دلینته شده عرضه می کند.

وی گفت: این کارخانه که وظیفه کرک زدایی از بذور پنبه استاندارد را برعهده دارد به عنوان بزرگترین، مهمترین و فعال ترین کارخانه در بین چهار کارخانه کشور می باشد.

مدیر جهادکشاورزی کاشمر ادامه داد: این کارخانه سالانه ۱۲۰۰ تن بذر اصلاح شده در ارقام مختلف ورامین، ارمغان، ساجدی و خرداد در طبقات مختلف الیت، سوپرالیت و گواهی شده را فرآوری و برای کشت آماده می کند.

وی خاطرنشان کرد: این کارخانه با استفاده از سیستم اسیدسولفوریک ۹۸ درصد با حرارت طراحی شده و برای ۱۵ نفر به طور مستقیم و ۲۰ نفر به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

موسوی مزایای این صنعت را عرضه بذر یکنواخت، سهولت کشت به روش مکانیزه، سهولت ضد عفونی بذر و کاهش آفات اولیه کشت، جوانه زنی سریع، کاهش مصرف بذر و افزایش عملکرد در هکتار عنوان کرد.

وی در پایان تصریح کرد: این کارخانه، بذور استحصالی خود را در قالب سهمیه مدیریت های جهاد کشاورزی استان ها هر ساله به تمامی نقاط قابل کشت کشور ارسال می کند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.