خطیب جمعه کاشمر:

مردم ایران، آمریکا را عامل همه گرفتاریها و مشکلات خود می دانند / ۱۳ آبان روز اعلام تنفر و انزجار از آمریکا است

شناسهٔ خبر: 100266 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه کاشمر با بیان اینکه 13 آبان روز اعلام تنفر و انزجار از آمریکا است، گفت: مسئولان دیپلماسی ایران بدانند که ندای ملت این است که آمریکا به ما خیانت و دشمنی کرده است و مردم ایران تحت هیچ شرایطی به آمریکا اعتماد نمی کند و او را عامل همه گرفتاریها و مشکلات می دانند.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام سید محمدکاظم طباطبایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه کاشمر، ضمن تسلیت فرا رسیدن دهه آخر صفر، اظهار داشت: ارادتمندان حضرت رضا (ع) باید سیره زندگی این حضرت را در زندگی خود به کار گیرند.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز وقف، خاطرنشان کرد: وقف سنت حسنه ای است که پیشگامان آن ائمه معصومین (ع) بوده اند و یک صدقه جاریه و باقیات الصالحات است و برای ذخیره آخرت خود نباید از سنت حسنه و صدقه جاریه غافل شد.

خطیب جمعه کاشمر با بیان اینکه وقف نباید به یک کار خاص محدود کرد، افزود: امروزه وقف برای قرآن، تعلیم قرآن و کارهای فرهنگی، درمانی، ورزشی، تربیتی، پرورشی و… نیاز به وقف داریم و این امور نیز کار حسنه ای است.

وی با تاکید بر اینکه ۱۳ آبان روز تداعی و یادآوری اتفاقاتی است که عامل اصلی آن آمریکای جنایتکار بوده است، تصریح کرد: مردم نیز در این روز با حضور حداکثری خود نیز کینه و انزجار خود را به استکبار نشان خواهند داد.

طباطبایی با اشاره به حوادث و رویدادهای ۱۳ آبان، اذعان کرد: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان انقلابی، روز ملی استکبار ستیزی، یورش ماموران رژیم جنایتکار پهلوی به دانشجویان و دانش آموزان از جمله حوادث روز ۱۳ آبان است.

وی با بیان اینکه روز ۱۳ آبان روز اعلام تنفر و انزجار از آمریکا است، عنوان کرد: آمریکا به ملت ایران خیانت و ستم کرده است و همه باید این را بدانند افرادی که به نوعی می خواهند کار دیپلماسی انجام دهند باید متوجه باشند که این ندای ملت است که آمریکا به ما خیانت و دشمنی کرده است و مردم ایران تحت هیچ شرایطی به آمریکا اعتماد نمی کند و او را عامل همه گرفتاریها و مشکلات می دانند.

امام جمعه کاشمر در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا اساساً فریبکار، مکار، عهدشکن، دروغ گو و زیاده طلب است و مردم با حضور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان انزجار خود را از آمریکا و استکبار جهانی اعلام خواهند کرد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.