امام جمعه خلیل آباد تاکید کرد؛

لزوم شفاف سازی در خصوص وقف / موقوفات می تواند نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور داشته باشد

شناسهٔ خبر: 100546 -
چاپ خبر چاپ خبر
امام جمعه خلیل آباد بر لزوم شفاف سازی در خصوص وقف تاکید کرد و گفت: اگر اقتصاد به بخش های دولتی و خصوصی تقسیم بندی شده ، مطمئناً موقوفات بخش سومی است که می تواند نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور داشته باشد.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در دیدار با رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خلیل آباد ضمن گرامیداشت دهه وقف ، اظهار داشت: از همه دست اندرکارانی که در زنده نگه داشتن سنت حسنه وقف نقش دارند باید تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه با ظهور اسلام مسئله وقف پایه اسلامی و دینی پیدا کرد و اولین واقف، حضرت محمد (ص) بودند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وقف از قدیم یک مسئله اعتقادی و دینی است و تاثیر زیادی در راستای مسائل اقتصادی، اجتماعی، سلامت، آموزش، فرهنگ و هنر و تمام مسائل در راستای دین اسلام دارد.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه وقف در بعضی از بخش ها اشباع شده و می طلبد واقفین به سمت بخش های لازم و مورد نیاز حال حاضر روی آورند، تصریح کرد: از گذشته های دور مردم به عزاداری سید و سالار شهیدان اهتمام ویژه ای داشته است و دیگران نیز به این سمت راغب شده اند و مطمئنا راغب کردن مردم به سمت نیات وقف های مورد نیاز زمان بر و نیازمند کار جهادی است.

وی با اشاره به اینکه هر فردی یک دیدگاه خاص خود را در مسائل وقف دارد و سوق دادن افراد به سمت وقف های مورد نیاز زمانبر خواهد بود، اذعان کرد: شفاف سازی در کار و برنامه منهای مسائل امنیتی و نظامی وانتظامی از تاکیدات مقام معظم رهبری است و مردم باید در جریان امور قرار گیرند و به همین منظور شفاف سازی در اهداف موقوفات برای عموم مردم لازم و ضروری است.

ناهیدی همچنین در ادامه عنوان کرد: اگر تشکیلات وقف بتواند خود را نهادینه کند و همواره تاثیرات مثبتی در جامعه داشته باشد مردم بیشتر به سمت وقف روی می آورند و از رفتن به سمت موسسات خیریه بدون حساب و کتاب نخواهند رفت.

وی با بیان اینکه اعتماد سازی در مجموعه وقف مسئله ای در راستای شفاف سازی است که باید مورد توجه اوقاف و امور خیریه قرار گیرد، تشریح کرد: تبلیغ و شناساندن امامزاده در راستای اعتمادسازی و جلب نظر بیشتر مردم تاثیر گذار است.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: اگر اقتصاد به بخش های دولتی و خصوصی تقسیم بندی شده ، مطمئناً موقوفات بخش سومی است که می تواند نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور داشته باشد.

 

سید احمد حسینی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خلیل آباد در این دیدار با بیان اینکه ۹۰ درصد موقوفات شهرستان در حال حاضر با نیت تعزیه خوانی و اطعام است، اظهار داشت: در حال حاضر وقفیاتی لازم داریم که مشکلی را از مشکلات مردم مرتفع کند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.