خطیب جمعه خلیل آباد:

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا یک حرکت ناگهانی نبود / زمینه تسخیر لانه جاسوسی از ساعت های اول انقلاب فراهم شده بود

شناسهٔ خبر: 100260 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه تصرف سفارت آمریکا در ایران و دستگیری 66 دیپلمات آمریکا یک حرکت ناگهانی نبود، گفت: دلایل بیشماری روی هم انباشته شد که زمینه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را فراهم کرد.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به ۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی استکبار ستیزی، اظهار داشت:  ۱۳ آبان محل تلاقی مناسبت هایی است که همگی ربط به استکبار جهانی دارند.

وی با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان انقلاب به تعبیر امام (ره) به عنوان انقلاب دوم مطرح است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در روز ۱۳ آبان که روز مبارزه با استکبار نامگذاری شده و روز جوان مومن و انقلابی و مبتکر است.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه تصرف سفارت آمریکا در ایران و دستگیری ۶۶ دیپلمات آمریکا یک حرکت ناگهانی نبود و دلایل بیشماری روی هم انباشته شد، تصریح کرد: زمینه تسخیر لانه جاسوسی از ساعت های اول انقلاب نیز فراهم شد و آمریکا توطئه های فراوانی علیه انقلاب و ملت ایران داشته است.

وی همچنین در ادامه با اشاره به پیاده روی اربعین حسینی، اذعان کرد: مراسم اربعین حسینی امسال با حضور ۲۰ میلیون نفر با شکوه تر و حماسی تر از سال های گذشته برگزار گردید و پیامدهای الهی، مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی زیادی برای دولت ها، ملت ها و شیعیان بر جای گذاشت.

ناهیدی عنوان کرد: وحدت امت اسلام به ویژه جهان تشییع، خلق حماسه های بزرگ قدرت سازی کربلا برای آزادی قدس و هماهنگی و همدلی دولت ایران و عراق و… از جمله پیام های اربعین سال جاری بود.

وی با بیان اینکه برگزاری اربعین حسینی بی شک بدون برنامه ریزی و هماهنگی بین دستگاه های مختلف دولتی، نظامی، امنیتی و خدماتی امکان پذیر نبود، تشریح کرد: نقش ملت ایران و عراق در اکرام مهمانان حسینی قابل تقدیر است و این حضور در هیچ جای دنیا نظیر ندارد.

امام جمعه خلیل آباد در ادامه ابراز کرد: در حالی که رسانه های وابسته به استکبار و غرب چشمان خود را بر بزرگترین همایش فرهنگی جهان (اربعین) بسته بودند و آن را به دنیا مخابره و منعکس نکردند، ارتش نژادپرست نیجریه با حمله به عزاداران حسینی و قتل عام بیش از ۵۰ عزادار و مجروح کردن بیش از صد نفر،  عمق کینه و وحشت استکبار جهانی از شیعیان و پیام روشنگرایانه عاشورا را نشان داد.

وی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری ۲۸ صفر، اظهار کرد: پیامبر اکرم در حدیثی می فرمایند که فردای قیامت نزدیک ترین شما به من کسی است که راستگوتر، امانت دار تر، خوش اخلاق تر، وفاتر به پیمان و نزدیک تر به مردم باشد.

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه بسیاری از ناهنجاری و نزاع های اجتماعی و سیاسی پدیده ای است که از ناخالصی و عدم صداقت به وجود می آید، خاطرنشان کرد: بسیاری از طلاق ها ریشه در عدم صداقت دارد و مطمئناً کسی که اهل ایمان است و اهل نفاق و ریاکاری نیست.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.