همزمان با هفته پدافند غیر عامل صورت گرفت؛

برگزاری مانور نشت گاز و آتش سوزی خط انتقال اصلی در خلیل آباد

شناسهٔ خبر: 100451 -
چاپ خبر چاپ خبر
رئیس ستاد هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خلیل آباد از برگزاری مانور پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بر اساس سناریوی انفجار فرضی خط لوله انتقال اصلی گاز در روستای هفت خانه از توابع بخش مرکزی شهرستان خلیل آباد خبر داد.

به گزارش یار خراسانی، مجتبی شاکری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: به مناسبت بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل ، مانور پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بر اساس سناریوی انفجار فرضی خط لوله انتقال اصلی گاز در روستای هفت خانه از توابع بخش مرکزی شهرستان خلیل آباد برگزار شد.

وی ایجاد آمادگی بیشتر برای مقابله با انواع بحرانهای محتمل و ایجاد توان کنترل، کاهش آسیب پذیری در برابر تهدیدات و کاهش خسارات را از جمله اهداف برگزاری این مانور دانست و خاطرنشان کرد: شناسایی نقاط ضعف و قوت در تمام حوزه های تخصصی مدیریت بحران و ارزیابی میزان آماده به کار بودن و صحت عملکرد تجهیزات در برابر تهدیدات و بحرانهای احتمالی را از دیگر اهداف برگزاری مانور بود.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه باید تمام تلاش خود را برای رفع نقاط ضعف و آسیب پذیر به کار بگیریم، تصریح کرد: مانور امروز یک کار تمرینی بود و می تواند یک هشدار و تلنگر برای شناسایی نقاط ضعف و قوت باشد .

وی با اشاره به اینکه بحران و حادثه هیچ گاه خبر نمی کند و در کشور شاهد حوادث متعدد طبیعی و غیر طبیعی زیادی بوده ایم، اذعان کرد: منطقه ما بر روی گسل بزرگ درونه واقع شده و و این منطقه را تهدید می کند و آمادگی بیشتر برای مقابله و مواجه با حوادث می تواند باعث کاهش آسیب های احتمالی شود.

شاکری با بیان اینکه عدم غافلگیری در مدیریت بحران بسیار حائز اهمیت است، عنوان کرد: اعضای مدیریت بحران باید هماهنگی و آمادگی لازم را داشته باشند تا بتوانند در مواقع نیاز و ضروری عملکرد مثبتی داشته باشند.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: هرچه آموزش و بروزرسانی اطلاعات و امکانات و توانمندی های خود را بالا ببریم قطعاً در مواقع مقابله با حوادث غافلگیر نخواهیم شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.