آقای زنگنه، در وزارت نفت چه خبر است؟

شناسهٔ خبر: 101177 -
چاپ خبر چاپ خبر


مشخص نیست دلیل عجله معاونان بازنشسته وزیر نفت، برای امضای احکام دقیقه نودی چیست و آیا این احکام جدید که تنها چندروز قبل از شروع به کار معاون جدید وزیر در بخش مربوطه صادر شده، مورد قبول مقام مسئول جدید خواهد بود؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، صدور حکم از سوی مدیرعامل یک شرکت و یا مدیر یک بخش برای زیرمجموعه، روالی معمول و بر مبنای بروکراسی اداری رایج در تمامی سازمان‌ها است اما وقتی مدیری آخرین روزهای کاری خود را می گذراند، امضای پای احکام جدید از سوی وی، می تواند شبهه برانگیز باشد. وقتی تعداد احکام صادرشده در روزهای پایانی مدیریت یک فرد (یا افرادی)، یعنی زمانی که امضای وی فقط تا چندروز دیگر در آن سمت حقوقی اعتبار دارد، زیاد می شود، شبهات در این موارد بیشتر و بیشتر خواهد شد.

طبق قانون منبع به‌کارگیری بازنشستگان در سازمان‌های دولتی، تنها ۳ روز تا پایان مدیریت ۲۱۰ مدیر دولتی در سازمانها و وزارتخانه‌های مختلف باقی مانده و در وزارت نفت نیز از ۱۰ معاون وزیرنفت، ۸ معاون وزیر طبق این قانون، باید جای خود را به جوان‌ترها بدهند.

بیست و ششم آبان ماه روز شنبه هفته آتی است و در واقع صبح روز شنبه، باید معاونان جدیدی به جای ۸ معاون بازنشسته وزیر، بر سر کار حاضر شوند. از اینرو، امروز آخرین روزکاری این ۸ معاون وزیر نفت محسوب می شود.

در این بین، نکته جالبی که از صبح تا ظهر آخرین روزکاری این معاونان وزیر مشاهده می شود، صدور حکم‌های دقیقه نودی توسط آنها است.

حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران که یکی از مدیرانی است که باید طبق قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تا سه روز دیگر تصدی پست مدیرعاملی شرکت ملی گاز را رها کند، با صدور حکمی قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی گاز را منصوب کرد.

همچنین، محمد‌مهدی رحمتی، معاون وزیر نفت در امور برنامه‌ریزی که طبق اخبار منتشر شده یکی از معاونان بازنشسته زنگنه است که باید تا روز ۲۶ آبان‌ماه جای خود را به مدیران جوان‌تر بدهد، حکم جدیدی را صادر کرد. طبق اعلام وزارت نفت، محمدمهدی رحمتی، معاون برنامه ریزی وزیر نفت در حکمی یاسر میرزایی را به عنوان مدیرکل بودجه، منابع و ارزیابی طرح‌ها منصوب کرد.

مشخص نیست دلیل عجله این معاونان بازنشسته وزیر، برای امضای احکام دقیقه نودی چیست و آیا این احکام جدید که تنها چندروز قبل از شروع به کار معاون جدید وزیر در بخش مربوطه صادر شده، مورد قبول مقام مسئول جدید خواهد بود؟

انتهای پیام/لینک منبعارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.