مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد خبر داد؛

پرداخت بیش از ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به روستائیان خلیل‌آباد

شناسهٔ خبر: 99657 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد بابیان اینکه روستاییان خلیل‌آباد بیش از 90 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال گرفتند، گفت: این تسهیلات در حوزه‌های دام و طیور، تولیدات گیاهی و صنایع تبدیلی پرداخت و برای 125 نفر اشتغال ایجاد شد.

مجید طاهرپور در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: در سال جاری تاکنون ۹۰ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال پایدار در بخش کشاورزی به روستاییان این شهرستان پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: سهمیه امسال شهرستان خلیل‌آباد از تسهیلات اشتغال پایدار ۲۰ میلیارد ریال بود که با توجه به ارائه طرح‌هایی با توجیه اقتصادی و با صرفه این میزان به ۹۰ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد بابیان اینکه این تسهیلات در حوزه‌های دام و طیور، تولیدات گیاهی و صنایع تبدیلی پرداخت و برای ۱۲۵ نفر اشتغال ایجاد شد، تصریح کرد: وسعت زمین‌های باغی و زراعی خلیل‌آباد ۱۹ هزار هکتار و محصولات عمده آن انگور، انار، زعفران و پسته است و این شهرستان ۱۲ هزار بهره بردار در بخش‌های کشاورزی، باغداری، دام‌پروری و طیور دارد.

 

تجهیز بیش از ۴۲۴ هکتار از اراضی خلیل‌آباد به سیستم آبیاری کم فشار

وی با تأکید بر اینکه بیش از ۴۲۴ هکتار از اراضی شهرستان به سیستم آبیاری کم فشار مجهز شده است، اذعان کرد: از ابتدای سال جاری با صرف قریب به ۱۷ میلیارد ریال بیش از ۴۲۴ هکتار از اراضی خلیل‌آباد به سیستم آبیاری کم فشار مجهز شده است.

طاهرپور با اشاره به اینکه اجرای این طرح از محل اعتبارات آبیاری کم فشار در قالب ۱۴ پروژه با حدود ۴۱ کیلومتر لوله گذاری صورت گرفت، عنوان کرد: سال زراعی گذشته نیز ۶۸۸ هکتار از مزارع این شهرستان در قالب ۱۷ پروژه تجمیع به سامانه‌های آبیاری کم فشارمجهز شد.

وی در پایان تشریح کرد: در اجرای طرح های آبیاری تحت فشار ۱۵ درصد هزینه ها توسط کشاورز و ۸۵ درصد به صورت بلاعوض از سوی دولت تأمین و پرداخت می شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.