رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد:

وقف فرهنگی یکی از نیازهای اصلی حوزه کتاب و کتاب‌خوانی خلیل آباد است

شناسهٔ خبر: 98559 -
چاپ خبر چاپ خبر
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه امروزه وقف فرهنگی یکی از نیازهای اصلی حوزه کتاب و کتاب‌خوانی است، گفت: با برنامه ریزی و ابتکار باید شاهد تحول در حوزه کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد داشته باشیم.

به گزارش یار خراسانی، مجتبی شاکری عصر امروز در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: پایین بودن سرانه مطالعه یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی است.

وی با بیان اینکه کتاب و کتاب‌خوانی ریشه در آموزه های دینی دارد و اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: کتاب در گذشته به عنوان یار مهربان مطرح بود ولی امروزه غریب مانده و نیازمند توجه بیشتری است.

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه کتاب تنها چیزی است که هیچ گاه حتی با ارتقاء فضای مجازی و امکانات، کهنه نمی شود، تصریح کرد: مسئولان به خصوص مدیران فرهنگی باید توجه ویژه ای به کتاب و کتاب‌خوانی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه کتاب می تواند تأثیر بسیاری در زدودن چهره جهل از جامعه داشته باشد، اذعان کرد: امروز اگر شاهد افزایش بزهکاری‌های اجتماعی هستیم شاید یکی از عوامل آن جهل و نادانی افراد و عوارض سوء برخی از رفتار ها است.

شاکری با بیان اینکه مردم و خیرین می توانند پای کار باشند و با مشارکت آن‌ها در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی تلاش کرد، افزود: ۳۵ کانون فرهنگی و هنری در شهرستان وجود دارد که در اکثر آن‌ها و بسیاری از مدارس کتابخانه وجود دارد.

وی افزایش سرانه مطالعه شهرستان را یکی از مطالبات جدی فرمانداری دانست و عنوان کرد: کتابخانه های سطح مدارس و کانون های فرهنگی و هنری می تواند گام مؤثری در افزایش سرانه مطالعه داشته باشد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد با تأکید بر اینکه شهرداری ها در پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه ها اهتمام ویژه ای داشته باشند، تشریح کرد: اقدامات خوبی در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی صورت گرفته ولی باید تلاش بیشتری برای افزایش اعضای کتابخانه ها و همچنین سرانه مطالعه شهرستان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه امروزه وقف فرهنگی یکی از نیازهای اصلی حوزه کتاب و کتاب‌خوانی است، ابراز کرد: با برنامه ریزی و ابتکار باید شاهد تحول در حوزه کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد داشته باشیم.

شاکری با تأکید بر اینکه کتابخانه کندر هنوز حالت مشارکتی دارد و یکی از مطالبه جدی مردم منطقه استقلال و نهادی شدن کتابخانه کندر است، بیان کرد: علیرغم مشکلاتی که بود فضایی به این منظور تهیه شده و حداقل شاخص های اداره کل کتابخانه های استان تأمین شده و امیدواریم هر چه زودتر این کتابخانه نهادی شود.

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.