قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خبر داد؛

وجود بیش از ۳۳۰ نشریه و ۷۰ پایگاه خبری فعال در خراسان رضوی

شناسهٔ خبر: 98137 -
چاپ خبر چاپ خبر
قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از وجود بیش از 330 نشریه و 70 پایگاه خبری فعال در خراسان رضوی خبر داد و گفت: اگر موفقیت‌هایی در شهرستان‌ها حاصل می شود قطعاً یک بخش عمده آن نیز مدیون همکاری رسانه‌ها است.

یوسف امینی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: در حال حاضر در سطح استان ۳۳۰ نشریه فعال، ۷۰ پایگاه خبری در حوزه فضای مجازی و ۵ روزنامه فعال که به صورت روزانه منتشر می شود فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه نشریات محلی هر کدام میزان نیاز خود را جهت تأمین کاغذ به اداره کل ارشاد اعلام کنند خاطرنشان کرد: امسال طبق اعلام معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد جهت پرداخت یارانه مطبوعات، هر ۴ ماه نشریات مورد ارزیابی قرار می گیرد و ان شاء الله دوره پرداخت یارانه مطبوعات کوتاه خواهد شد.

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از ایجاد ۱۵۰۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: مدیران کانون های مساجد من‌بعد در سامانه بچه های مسجد می توانند فعالیت خود را به طور مستقیم وارد سامانه کنند.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: با توجه به مشکلاتی که در حوزه کاغذ برای نشریات در سطح استان و کشور به وجود آمده است، وزارت ارشاد جهت تأمین کاغذ نشریات به میزان ۱۰۰ هزار تن کاغذ وارد کشور کرده است.

امینی یکی از نقاط قوت استان خراسان رضوی را وجود نشریات محلی عنوان کرد و گفت: اکثر شهرستان‌های سطح استان دارای نشریه و پایگاه خبری هستند و رسانه های خلیل آباد هم توانسته اند عملکرد خوبی تا کنون داشته باشند و در راستای تحقق سیاست های فرهنگی نظام عالی بوده و اگر موفقیت‌هایی در شهرستان‌ها حاصل می شود قطعاً یک بخش عمده آن نیز مدیون همکاری رسانه‌ها است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.