طهرانچی در کاشان: ۱۴ هزار و ۷۰۰ نخبه علمی در دانشگاه آزاد جذب شدند

شناسهٔ خبر: 98968 -
چاپ خبر چاپ خبر


سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی از جذب ۱۴ هزار و ۷۰۰ نخبه علمی در این دانشگاه خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، محمد مهدی طهرانچی در مراسم آغاز سال تحصیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در واحد کاشان با اشاره به اینکه بیش از دو هزار نفر تا کنون مورد حمایت این دانشگاه قرار گرفته اند  اظهار داشت : 14 هزار و ۷۰۰ نخبه علمی در دانشگاه آزاد اسلامی جذب شدند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی افزود: همچنین برای بازگشت ۱۰۰ نفر از نخبگان که در ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان درحال تحصیل هستند تمهیداتی در نظر گرفته شده است که این افراد نیز از امسال در این دانشگاه آغاز به کار خواهند کرد.

وی همچنین در رابطه با طرح های اشتغال و نو آوری اظهار داشت: طرح های اشتغال و نوآوری در مجتمع های دانشگاهی در حال افتتاح است و خدمات کامل جانبی نیز برای بهره مندی دانشجویان فراهم شده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات کشور و جوانان موضوع اشتغال است افزود: یکی از برنامه های دانشگاه فعالیت بر محور اشتغال دانش بنیان است و دانشگاه باید سهم خودش را در این باره ایفا کند.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهد با اشتغال دانش‌بنیان، امید را به سطح جامعه بیاورد، از راه‌اندازی صندوق حمایت از فناوری در این دانشگاه خبر داد و افزود: این صندوق با در نظر گرفتن زیست‌ بوم فناوری تشکیل خواهد شد و سازوکار آن به گونه‌ای است که باعث روان شدن فعالیت‌های دانش‌بنیان شود.

طهرانچی گفت: نخستین برنامه ما، غنابخشی به دوره های کارشناسی است و بعنوان مثال مدرسه های مهارت را در کنار دوره های آموزشی طراحی کرده ایم و همچنین در حال ایجاد دادگاه های مجازی برای دانشجویان حقوق، مدرسه ای برای دانشجویان رشته علوم تربیتی و مزارع نمونه برای دانشجویان رشته کشاورزی هستیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی افزود: سراهای نوآوری با محور اشتغال نیز ایجاد خواهد شد که ۴ سرا در تهران و ۳۴ سرا نیز در مراکز استان ها راه اندازی می شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: صندوق حمایت از فناوری ها و همچنین صندوق حمایت از صندوق های دانش بنیان و صندوق های ریسک پذیر نیز ایجاد خواهد شد.

طهرانچی تاکید کرد: سالانه حدود ۷۰ هزار پایان نامه توسط فارغ التحصیلان دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی نگارش می شود و تلاش داریم از این ظرفیت استفاده کنیم و با ساماندهی آنها بتوانیم به حل مسائل کشور کمک کنیم.

انتهای پیام/ علینک منبعارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.