صعود ۸۶۲ واحدی شاخص بورس

شناسهٔ خبر: 99606 -
چاپ خبر چاپ خبر


شاخص بورس تهران با ۸۶۲.۱۷ واحدی وارد کانال ۱۸۹ هزار و ۴۳۷ واحد شد. همچنان نماد‌های پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها بیشترین نقش را بر رشد شاخص بورس داشتند. نماد بانک ملت از دیگر نماد‌هایی بود که با رشد بیش از ۲ درصدی بر رشد شاخص تاثیر داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر اساس ارقام درج شده در پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق و بهادار تهران امروز با ۸۶۲.۱۷ واحد افزایش به ۱۸۹ هزار و ۴۳۷ واحد و ارزش روز بازار به ۷۲۲ هزار میلیارد تومان رسید. 

 
شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) با ۲۵۱.۸۹ واحد رشد به ۵۵ هزار و ۳۴۶ رسید. شاخص کل (هم‌وزن) با ۴۶.۸۹ واحد کاهش به ۲۹ هزار و ۳۱۲ واحد رسید. شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۳۳.۱۲ واحد کاهش به ۲۰ هزار و ۲۴۷ واحد رسید.
 
شاخص آزاد شناور با ۶۲۶.۳۴ واحد افزایش به ۲۰۱ هزار و ۲۴۷ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۴۴۵.۶۴ واحد افزایش به ۱۴۲ هزار و ۵۵۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۲۶۲۷.۶۵ واحد افزایش به رقم ۳۶۲ هزار و ۹۲۵ واحد رسید.
 
نماد تاپیکو، پارسان، شپنا، حکشتی، وبملت، وغدیر، فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس ایران داشت و نماد کگل بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشت.
 
در بازار فرابورس ایران شاخص کل فرابورس ۲۲.۰۷ واحد افزایش به رقم ۲۱۱۱.۱۰ واحد رسید.
 
معامله‌گران فرابورس تعداد ۱۰۸ هزار و ۶۷۱ واحد برگ سهم در قالب ۹۲۷ میلیون و ۷۹ هزار برگ به ارزش ۵۴۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.