معاون اداری مالی کتابخانه های عمومی خراسان رضوی:

راه‌اندازی کتابخانه های سیار در خراسان رضوی از اولویت های اداره کل کتابخانه ها است

شناسهٔ خبر: 98555 -
چاپ خبر چاپ خبر
معاون اداری مالی کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به اینکه بخشداران فضاهای بلااستفاده در روستاها را به احداث کتابخانه های مشارکتی اختصاص دهند، تصریح کرد: راه‌اندازی کتابخانه سیار نیز از دیگر اولویت های اداره کل کتابخانه ها است.

به گزارش یار خراسانی، زهرا باقر زاده پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه رسالت انجمن کتابخانه های عمومی هر شهرستانی، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی است، اظهار داشت: با فعالیت‌ها و اقداماتی که انجام‌شده باید کتاب را به سمت مردم برد و در مجالس مختلف نیز باید به شکل‌های مختلف، کتاب را به سبد مصرفی مدیران و مردم اضافه کرد.

وی با تأکید بر اینکه به دنبال افزایش سرانه مطالعه در سطح استان هستیم ولی امروز آمار امانت‌داری کتابخانه ها، نشان از تحول در این عرصه است، خاطرنشان کرد: عزم خود را برای اضافه کردن کتاب به سبد هزینه‌های مردم جزم کرده‌ایم و باید یکسری بسترهایی برای این امر ایجاد شود.

معاون اداری مالی کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به اینکه بخشداران فضاهای بلااستفاده در روستاها را به احداث کتابخانه های مشارکتی اختصاص دهند، تصریح کرد: راه‌اندازی کتابخانه سیار نیز از دیگر اولویت های اداره کل کتابخانه ها است و استارت آن در تایباد زده شد و این کتابخانه سیار نیز بعد از فعالیت خود موفق‌ترین کتابخانه سیار در کشور شد.

وی با بیان اینکه مدیران باید در کتابخانه ها حضور پیدا کنند تا به این طریق بتوان فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی را در شهرستان افزایش داد، اذعان کرد: جشنواره رضوی یک آیتم بسیار بزرگی برای ما محسوب می شود و توانستیم رتبه برتر کشور با ۱۶۱ هزار نفر شرکت کننده را کسب کنیم.

 

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.