- یار خراسانی - http://yarekhorasani.ir -

راهپیمایی اربعین نماد قدرت شیعه و زمینه ساز ظهور است

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به اهمیت زیارت امام حسین (ع)، اظهار داشت: هر فردی که از خانه ای به قصد زیارت امام حسین (ع) خارج شود برای هر قدمش یک حسنه برای او نوشته و گناهی از او محو می شود و خداوند نام او را جزو رستگاران ثبت می کند.

وی با بیان اینکه راهپیمایی عاشقانه رهروان حسینی در اربعین یک حرکت فرهنگی بزرگ و رمز جاودانگی حرکت امام حسین (ع) و نماد وحدت بین مسلمین است، خاطرنشان کرد: برگزاری این مراسم باشکوه خوشایند دشمنان اسلام نبوده و به هر طریقی سعی دارند از انعکاس رسانه ای او خودداری کنند و این نشان از نگرانی آنها است.

خطیب جمعه خلیل آباد با اشاره به قوت ها و فرصت های راهپیمایی اربعین حسینی، تصریح کرد: اربعین و راهپیمایی زائران آن مانند هر پیامد سیاسی دیگر شامل فرصت ها و تهدیدهایی هست و اربعین حسینی به عنوان نماد قدرت شیعه با ابعاد قدرت منطقه ای است.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: تقویت همدلی، اخوت اسلامی بین مردم ایران و عراق، فراهم کردن بستر نشر مفاهیم انقلابی و فطری بشری و خنثی کننده طرح های دشمنان در زمینه اسلام هراسی و شیعه هراسی از جمله فرصت های راهپیمایی اربعین حسینی است.

ناهیدی با تاکید بر اینکه اربعین عرصه ای برای ایجاد آمادگی برای ظهور امام عصر (عج) است و پیاده روی اربعین حسینی اولین نشانه برای ظهور امام زمان (عج) محسوب می شود، عنوان کرد: با گذشت زمان و افزایش میزان حضور مردم اهمیت این مراسم نمایان شده و تهدیدات نیز افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: برنامه ریزی و اجرای کار های تهدید آمیز، خطر فرقه ای شدن مراسم، رسوخ انحرافات مغایر با فرهنگ اسلامی و عاشورایی و… نیز از جمله تهدیدات این مراسم است که در راستای کاهش ارزش های پیاده روی اربعین توسط دشمن صورت می گیرد.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در پایان با بیان اینکه اختصاصی شدن موکب ها با روحیه وحدت و همدلی در این برنامه ها هم خوانی ندارد، خاطرنشان کرد: سرگرم شدن به حواشی و تنوع پذیرایی در مسیر پیاده روی باعث کمرنگ شدن ارزش ها نیز در این مسیر می شود.

انتهای پیام/