حبیبی: آبی از برجام و FATF گرم نمی‌شود

شناسهٔ خبر: 99603 -
چاپ خبر چاپ خبر


دبیرکل حزب موتلفه گفت: آبی از برجام و FATF برای سیاست خارجی، سیاست داخلی و اقتصاد کشور گرم نمی‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان جلسه دبیران این حزب، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار نخبگان گفت: دولت باید از نگاه به بیرون پرهیز کند و با امید آفرینی و تکیه به ظرفیت‌های درون، مسیر الگوی پیشرفت ایران اسلامی را طی کند.

 
وی افزود: همانطوریکه رهبر معظم انقلاب فرمودند: نتیجه نگاه به غرب جز معطلی و منت نیست؛ لذا نباید معطل برجام و FATF شویم. آبی از این دو برای سیاست خارجی، سیاست داخلی و اقتصاد کشور برای دولت گرم نمی‌شود.
 
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به فراخوان رهبری برای تکمیل و ارتقای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: نخبگان جامعه به ویژه احزاب و گروه‌های سیاسی مخاطب اصلی این فراخوان هستند.
 
حبیبی با بیان اینکه دشمن خواب براندازی و فروپاشی نظام جمهوری اسلامی را با اشتهای کاذب ۳ ماهه می‌بیند، اظهار داشت: باید نشان دهیم ما برای آینده‌های خیلی دور هم برنامه داریم و ابعاد مبانی، آرمان‌ها و تدابیر آن را دیده‌ایم.
 
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه ملت ایران با مجاهدت وصف ناپذیری به بسیاری از اهداف برنامه چشم انداز بیست ساله رسیده است، گفت: بر همین اساس می‌توان افق برنامه ۵۰ ساله را هم روشن دید و در مسیر آن گام برداشت.
 
وی با اشاره به توطئه‌های وسیع دشمنان اسلام به ویژه آمریکا گفت: آمریکا مشغول تصویرسازی غلط از ایران است، جالب اینکه حتی تصویر غلط را هم خودش باور می‌کند و بر اساس آن با نظام و مردم ما برخورد می‌کند.
 
حبیبی اضافه کرد: رمز حیات و بالندگی جمهوری اسلامی ایران طی ۴۰ سال این است که آن‌ها واقعیت یک انقلاب اسلامی در ابعاد جهانی که در ایران رخ داده را نه باور دارند و نه می‌خواهند بپذیرند. همین لجاجت آنان باعث شده ۴ دهه آب در هاون بکوبند و خودشان را با قصه پردازی‌های منافقین، بهاییان و ضد انقلاب سرگرم کنند.
 
به گفته دبیرکل موتلفه اسلامی، نخبگان که مخاطب اصلی رهبری عزیز انقلاب هستند باید بدانند کار نخبگی در سایه عدالتخواهی و تعهد به استقلال و پیشرفت کشور معنا پیدا می‌کند.
 
حبیبی با اشاره به برخی از مشکلات کشور در حوزه اقتصادی گفت: مشکلاتی که امروز به ویژه در حوزه اقتصادی با آن رو به رو هستیم، عمدتا محصول سوء ضعف مدیریت کسانی است که با یک ائتلاف نیم بند دولت را اداره می‌کنند.
 
وی افزود: کارگزاران و اصلاح‌طلبان و حزب اعتدال و توسعه دور هم جمع شدند و چینش دولت یازدهم و دوازدهم را سامان دادند، ماه عسل آن‌ها تمام شده و اختلافات آن‌ها در پس بیانیه‌ها و سخنرانی‌ها بیرون آمده است. آن‌ها بدون آنکه به وعده‌هایی که به مردم دادند و شعار‌هایی که مطرح کردند، توجه کنند سیاست «کی بود کی بود من نبودم» را پیش گرفتند!
 
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه مدتی است برخی از اصلاح‌طلبان هم صدا با منافقین از واژه فروپاشی اجتماعی سخن می‌گویند، تصریح کرد: خوشبختانه پاسخ آن را اساتید دانشگاه و نخبگان سیاسی دادند؛ حالا واژه «فروپاشی» را رها کردند و روی واژه «بحران» متمرکز شدند.
 
وی افزود: به عبارتی کار آن‌ها پمپاژ ناامیدی در جامعه و تلقین همین واژگان دشمن پسند، بعلاوه واژه «بن بست»! شده و سعی دارند ناکارآمدی خودشان را به ناکارآمدی نظام نسبت دهند و برای فرار از پاسخ منطقی به واژه سازی روی آورده اند؛ همان واژه‌ای که بنی‌صدر و دولت اصلاحات مطرح کردند و طرفی هم نبستند.
 
حبیبی با بیان اینکه برخی از اصلاح‌طلبان بعضاً حرف‌هایی را می‌زنند و ضمناً با ولع سیری ناپذیر به‌دنبال تصدی پست‌ها در همین نظام بوده و هستند، تصریح کرد: جالب است راه چاره‌ای هم که ارائه می‌دهند همان نسخه آمریکایی است؛ یعنی «مذاکره» و واگذاری توانمندی‌های دفاعی کشور به ویژه در حوزه موشکی و بالاخره تسلیم در برابر خواسته‌های پایان‌ناپذیر دشمنان قسم خورده نظام و اسلام است.
 
دبیرکل موتلفه اسلامی گفت: مجموعه نظام جمهوری اسلامی علی رغم همه ندانم کاری‌های ائتلاف که دولت و ملت را دچارمشکل کرده، در اوج قدرت است و در برابر شرارت دشمنان تمام قد ایستاده است و آن‌ها را در منطقه زمین گیر و در جهان رسوا کرده است.
 
وی در بخش دیگری از اظهارات خود در جلسه دبیران با اشاره به فرا رسیدن اربعین گفت: امروزه دنیا شاهد عظیم‌ترین و حماسی‌ترین و با شکوه‌ترین راهپیمایی قرن است. دنیا در برابر عظمت اسلام و مردم مسلمان به خصوص ملت ایران و قدرت نرم جمهوری اسلامی مجبور است، سر تعظیم فرود آورد.
 
حبیبی با بیان اینکه اربعین یک قدرت نمایی جدی نه فقط ایرانیان بلکه مسلمانان و حتی آزادیخواهان جهان است، گفت: در هیچ زمانی به اندازه سال‌های اخیر فشار آمریکا به انقلاب و مردم ما سابقه نداشته است؛ لذا کینه‌ای که ملت ایران از دولت متجاوز آمریکا دارد امسال بیش از سال‌های گذشته و در واقع مضاعف شده است. ملت ایران خشم بی پایان خود را روز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در کف خیابان‌های سراسر کشور به نمایش خواهد گذاشت.
 
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سالروز افشاگری امام‌خمینی علیه مظالم آمریکا و موضوع کاپیتولاسیون گفت: پرچمی که امام (ره) در روز ۱۴ آبان سال ۴۴ بر دوش گرفت که متضمن عزت، شرف هر مسلمان و استقلال ایران است هرگز به زمین گذاشته نمی‌شود.
 
حبیبی در پاسخ به یک سؤالی در مورد سیاست‌های ارزی دولت و کاهش ارزش پول ملی گفت:: بر کسی پوشیده نیست که وظیفه دولت صیانت از ارزش پول ملی است. از زمان شکل گیری سامانه نیما دولت اعلام کرد اگر ارز پتروشیمی‌ها به این سامانه بیاید قیمت ارز متعادل می‌شود اماً نشد.
 
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: دولت ابزار‌های زیادی دارد که این ارز به سامانه نیما بیاید، اما از این ابزار‌ها استفاده نمی‌کند. دولت نه تنها در این مورد تلاشی نمی‌کند، در صورتی که می‌تواند از این ظرفیت ارزی برای بالابردن ارزش پول ملی استفاده کند.
 
وی با اشاره به نظرسنجی که اخیراً از فعالین اقتصادی صورت گرفته است، گفت: ۷۶ درصد فعالان اقتصادی معتقدند شرایط قبل از برجام بهتر بود و وضعیت بخش خصوصی نسبت به ۴ سال گذشته بدتر شده است.
 
حبیبی افزود: ۶۰۰ فعال اقتصادی در این نظر سنجی شرکت کردند و گفته‌اند خود تحریمی، عدم تصمیم گیری درست، تصمیم‌گیری‌های با تاخیر، تعدد نرخ ارز باعث شده است اوضاع برای فعالان اقتصادی سخت شود. دولت باید فکری کند و وعده‌های برجامی که بر باد رفت را پاسخگو باشد؛ ضمن اینکه همین سرنوشت در انتظار FATF است و دولت دارد زمان را از دست می‌دهد.
 
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه نگاه محتاطانه و مدبرانه به شرق یک راه برون رفت از این اوضاع است، تصریح کرد: اگر دولت برای سامان دادن به روابط با شرق و برای افزایش تولید و افزایش ظرفیت صادرات کشور برنامه داشته باشد، مطمئن باشید مردم و فعالان اقتصادی و نیز اقتصاددانان به کمک او می‌شتابند.
 
**رسوایی آل سعود در تمام دنیا به گوش می‌رسد
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایات عربستان در یمن و نیز قتل خاشقچی در ترکیه گفت: رسوایی آل سعود در تمام دنیا به گوش می‌رسد. به خاطر همین رسوایی‌ها سخن از جابجایی بن سلمان مطرح شده است. اوضاع عربستان در داخل و خارج بهم ریخته است. آن‌ها باید به کودک کشی در یمن پایان دهند. اگر امروز این کار را نکنند فردا خیلی دیر است.
 
حبیبی با بیان اینکه افکار عمومی جهان عربستان را مجبور خواهد کرد که از تروریسم و کشتار بی‌رحمانه فقیرترین کشور عربی دست بردارند، تصریح کرد: البته این نفر اقتصادی مانع مقاومت شجاعانه مردم یمن در مقابل دولت غول صفت عربستان نشده است و انشاالله ادامه هم خواهد داشت.
 
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان با تجلیل از شخصیت کم نظیر شهید آقا مصطفی خمینی فرزند برومند امام‌خمینی یاد و خاطره او را گرامی داشت وی با اشاره به رساله شهید آقا مصطفی خمینی در باب ولایت فقیه گفت: آیت‌الله شهید مصطفی خمینی از نخستین مجتهدانی بود که به موازات طرح مسئله ولایت فقیه امام در سال ۱۳۴۸ به دعوت امام از نخبگان لبیک گفت و بحث و تأمل پیرامون «حکومت و ولایت فقیه» پرداخت.
 
وی افزود: ترجمه فارسی رساله ولایت فقیه شهید آقا مصطفی خمینی در چهلمین سال گرد شهادت ایشان منتشر شد.‌ای کاش این کار زودتر انجام می‌شد تا با دیدگاه‌های او ملت ایران بیشتر آشنا می‌شدند.
 
منبع: تسنیمارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.