مدیر جهاد کشاورزی بردسکن:

بردسکن در تولید زیتون و انجیر مقام اول استان را دارد

شناسهٔ خبر: 99313 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر جهاد کشاورزی بردسکن با بیان اینکه بردسکن در تولید زیتون و انجیر مقام اول استان را دارد، گفت: بردسکن دارای سطح زیر کشت،19500 هکتار باغات مختلف و 15 هزار هکتار اراضی زراعی با 360 حلقه چاه موتور و 159 رشته قنات است.

به گزارش یار خراسانی، حسین محمدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری بردسکن با اشاره به کسب رتبه های این شهرستان در محصول زراعی و باغی اظهار داشت: بردسکن در تولید زیتون و انجیر مقام اول استان را دارد.

وی کسب رتبه دوم در تولید و سطح زیر کشت باغات پسته، مقام دوم در تولید محصول انار و نیز در تولید زیره سبز در رتبه دوم استان را مورد اشاره قرارداد و خاطرنشان کرد: اجرای ۳۵۰ هکتار آبیاری تحت فشار ونیز ساخت ۲۰ واحد استخر ذخیره آب را از فعالیت های این اداره نام برد.

مدیر جهاد کشاورزی بردسکن، با اعلام اینکه بردسکن دارای سطح زیر کشت،۱۹۵۰۰ هکتار باغات مختلف و ۱۵ هزار هکتار اراضی زراعی با ۳۶۰ حلقه چاه موتور و ۱۵۹ رشته قنات است ، افزود: از منابع آبی بردسکن مقدار ۲۴۸ میلیون متر مکعب آب استحصال می شود.

وی از تولید و افزایش دام سبک در بردسکن خبر داد و گفت: در سه ماهه گذشته ۱۰۷۰ تن جو ونیز ۱۰۷۰ تن ذرت بین دامداران با قیمت دولتی توزیع شده است.

محمدی، آموزش ۱۷۰۰ نفر ساعت از کشاورزان و بهره برداران عرصه کشاورزی خبر داد و تصریح داد: ۴۴ طرح تولیدی این اداره در روستاهای مختلف امسال ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت از بانک ها دریافت داشتند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.