رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان خلیل آباد خبر داد؛

اطعام ۲۱ هزار نفر در ماه صفر از محل عواید موقوفات خلیل آباد / ۹۰ درصد نیت موقوفات خلیل آباد تعزیه داری و اطعام است

شناسهٔ خبر: 99111 -
چاپ خبر چاپ خبر
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان خلیل آباد از اطعام 21 هزار نفر از محل موقوفات شهرستان در ایام ماه صفر خبر داد و گفت: در ماه صفر 22 محفل تعزیه و اطعام ویژه این ایام در خلیل آباد اجرایی می شود.

سید احمد حسینی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: اجرای حدود ۲۲ مراسم تعزیه داری و اطعام از محل موقوفات در مناطق روستایی و شهری و در بقاع متبرکه شهرستان خلیل آباد در ایام صفر برگزار می شود.

وی با اشاره به اطعام عزاداران حسینی در ماه صفر از محل موقوفات شهرستان خلیل آباد، خاطرنشان کرد: تقریباً ۲۱ هزار نفر از محل موقوفات در شهرستان خلیل آباد طی ایام صفر اطعام می‌شوند.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان خلیل آباد عمل به نیات واقفان را ترویج عملی سنت حسنه وقف به عنوان احسانی ماندگار در جامعه برشمرد و تصریح کرد: ۹۰ درصد نوع نیت موقوفات خلیل آباد، تعزیه داری و اطعام به ویژه در ماه محرم و صفر می باشد.

وی در پایان با بیان اینکه در سال جاری ۸ وقف جدید در خلیل آباد با نیات خیریه و فرهنگی ثبت سیستم اوقاف شده است، اذعان کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط کنونی جامعه، سوای وقفیات بر تعزیه داری و اطعام موقوفاتی با موضوعات فرهنگی، بهداشتی، آموزشی، ورزشی و فن‌آوری‌های نوین حمایت از شرکت های دانش بنیان مورد نیاز جامعه کنونی می باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.