امام جمعه خلیل آباد:

اربعین حسینی ستون ولایت است / پیاده روی اربعین، حرکتی همراه با عشق و بصیرت است

شناسهٔ خبر: 100082 -
چاپ خبر چاپ خبر
امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه همانگونه که نماز ستون دین محسوب می شود، اربعین حسینی نیز ستون ولایت است، گفت: پیاده روی اربعین حسینی یک حرکت همراه با عشق و بصیرت است و کار بزرگ و عظیمی محسوب می شود.

حجت الاسلام علی ناهیدی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی با اشاره به اهمیت اربعین حسینی، اظهار داشت: زیارت امام حسین (ع) در اربعین حسینی یکی از نشانه های انسان مومن است و همانگونه که نماز ستون دین محسوب می شود، اربعین حسینی نیز ستون ولایت است.

وی با بیان اینکه اربعین حسینی موتور محرک جبهه ایستادگی و مقاومت است، خاطر نشان کرد: اربعین حسینی بزرگترین تجمع جهانی است و ثابت کرده که ملتی که با امام حسین (ع) بیعت داشته هرگز تسلیم یزیدیان جهان نخواهد شد.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه حیات و بقاء اسلام ناب مرهون عاشورای حسینی است، تصریح کرد: یکی از عوامل مهم در حفظ این اسلام بزرگداشت اربعین عاشورای حسینی است.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: مراسم بزرگداشت اربعین امام حسین به عنوان یوم الله شناخته می شود و به همین منظور بیش از چند میلیون از شیعیان جهان همه ساله پیاده به زیارت امام حسین می روند.

ناهیدی در پایان با بیان اینکه پیاده روی اربعین حسینی یک حرکت همراه با عشق و بصیرت است و کار بزرگ و عظیمی محسوب می شود، عنوان کرد: اربعین حسینی، جنبه معرفت شناسی، بصیرت افزایی، اجتماعی، فرهنگی و معنوی دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.