رئیس بهزیستی خلیل آباد خبر داد؛

اجرای طرح یک وعده غذای گرم در ۲۲ روستا مهد خلیل آباد

شناسهٔ خبر: 98643 -
چاپ خبر چاپ خبر
رئیس بهزیستی خلیل آباد با بیان اینکه اجرای طرح یک وعده غذای گرم برای 940 کودک در 22 روستا مهد آغاز شد، گفت: در سال گذشته مبلغ 246 میلیون و 448 هزار تومان اعتبار ویژه طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدها هزینه شده است.

به گزارش یار خراسانی، حسین اسماعیلی پیش از ظهر امروز در حاشیه نواختن زنگ آغاز طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم‌زمان با آغاز هفته ملی کودک و روز ملی روستا و عشایر زنگ اجرای طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدهای شهرستان با حضور بخشدار مرکزی در مهد شکوفه های روستای دهنو به صدا در آمد.

وی تلاش بهزیستی توانمندسازی کودکان زیر ۶ سال خانواده‌های محروم در مناطق روستایی است، خاطرنشان کرد: هدف از اجرای طرح یک وعده غذای گرم پیشگیری کردن سوء تغذیه کودکان، جذب بیشتر کودکان در مهدهای روستایی و حاشیه مهد ها، آموزش تغذیه مناسب و سالم می باشد.

رئیس بهزیستی خلیل آباد با بیان اینکه سال‌های آغازین زندگی کودک، یکی از مهم ترین و حساس ترین دوره های رشد کودکان به شمار می آید، تصریح کرد: این طرح که از امروز به مدت ۱۲۰ روز در ۲۲ مهد کودک روستایی خلیل آباد با همکاری و نظارت مرکز بهداشت و درمان شهرستان اجرا می شود.

وی با تأکید بر اینکه در سال ۹۷ تعداد کودکان مشمول این طرح (روستا مهدها و مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر) تعداد ۹۴۰ کودک می باشد، اذعان کرد: به ازای هر کودک مبلغ ۲۲ هزار ریال به مهدکودک‌ها پرداخت می شود.

اسماعیلی همچنین در پایان عنوان کرد: در سال گذشته مبلغ ۲۴۶ میلیون و ۴۴۸ هزار تومان اعتبار برای اجرای ۱۲۰ روز طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدهای خلیل آباد پرداخت شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.