مدیر شبکه دامپزشکی خلیل آباد خبر داد؛

آغاز فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دام سنگین شهرستان خلیل آباد

شناسهٔ خبر: 98030 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر شبکه دامپزشکی خلیل آباد از آغاز فاز دوم واکسیناسیون سال 97 علیه بیماری تب برفکی با پوشش کامل در جمعیت دام‌های سنگین شهرستان خبر داد.

وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی یکی از راه های پیشگیری از انتقال بیماری است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون در کنار رعایت موازین بهداشتی – قرنطینه‌ای می تواند کمک شایانی به جلوگیری از گسترش بیماری در منطقه داشته باشد، خاطرنشان کرد: بیماری تب برفکی یکی از مسری ترین بیماری های دام سنگین (گاو – گوساله) تلقی می شود.

مدیر شبکه دامپزشکی خلیل آباد همچنین در ادامه تب برفکی را مهم‌ترین بیماری دامی با سرعت انتشار بالا در بین جمعیت دامی دانست و تصریح کرد: این بیماری با علائمی چون تب بالا، کاهش خوراک و کاهش تولید و کاهش وزن آغاز و با ایجاد تاول دهانی، تاول سر سم و پستان ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه بیماری تب برفکی به دلیل واگیری بالا به راحتی منتشر می‌شود، اذعان کرد: در عملیات واکسیناسیون فاز دوم سال ۹۷ اولویت با واکسن بهادار وارداتی و با توان بخش دولتی و خصوصی در طی ۳۰ روز کاری در سطح شهرستان اجرا خواهد شد.

احمدی همچنین در پایان عنوان کرد: از تمامی گاو داران محترم درخواست می شود به منظور هماهنگی جهت واکسیناسیون با شماره تماس ۵۷۷۲۸۲۲۰ شبکه دامپزشکی شهرستان تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.