معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور خبر داد؛

آسفالت ۷۵۰۰ کیلومتر از مناطق روستایی کشور طی سه سال اخیر

شناسهٔ خبر: 98456 -
چاپ خبر چاپ خبر
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: طی 3 سال گذشته در 7 هزار 700 روستای کشور، 60 میلیون متر مربع قریب به 7500 کیلومتر پروژه آسفالت اجرا شده است.

به گزارش یار خراسانی، محمد رضا شاملو عصر امروز در حاشیه بهره برداری از پروژه آسفالت طرح هادی روستای کاهه از توابع شهرستان خلیل آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۳ سال گذشته از نقاط صفر تا آذربایجان غربی و خراسان تا خوزستان آسفالت انجام شد در ۷ هزار ۷۰۰ روستا، ۶۰ میلیون متر مربع قریب به ۷۵۰۰ کیلومتر آسفالت اجرا شده است.

وی با اشاره به طرح مسکن روستایی کشور، خاطرنشان کرد: در حوزه نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در ۱۰ سال گذشته بالغ بر ۲ میلیون و ۲۰۰ واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور در ادامه تصریح کرد: هیچ ساختمان نوساز در زلزله های سال های اخیر در کرمان خراب نشد و آن‌هایی که در خبرها آمد عمدتاً انباری و واحد های دامی بود و تلفاتی در منطقه صورت نگرفت و حتی در زلزله کرمانشاه ساختمان های نوساز آسیب ندید.

وی با تأکید بر اینکه نقاط سانحه خیز استان خراسان رضوی در حوزه مقاوم سازی سرعت بایستی به خود بگیرد گفت: بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ واحد روستایی طی ۱۰ سال گذشته سند دار شده است و سنددار شدن روستاهای شهرستان خلیل آباد نیز باید در اولویت قرار گیرند.

شاملو با بیان اینکه سنددار کردن املاک روستایی زمینه را برای پیشرفت و توسعه روستاها فراهم می کند، اذعان کرد: بازسازی مناطق زلزله زده نیز از دیگر اولویت های بنیاد مسکن است.

انتهای پیام/

 

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.