سرپرست فرمانداری بردسکن تأکید کرد؛

ضرورت نظارت بیشتر بر حوزه های سلامت و امنیت غذایی بردسکن

شناسهٔ خبر: 92596 -
چاپ خبر چاپ خبر
سرپرست فرمانداری بردسکن تصریح کرد: دستگاه های عضو کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بردسکن به‌ویژه شبکه بهداشت و درمان باید به صورت منظم بر کار اماکنی که با سلامت و امنیت غذایی مردم سروکار دارند نظارت داشته باشند.

به گزارش یار خراسانی، ابراهیم قاسم پور پیش از ظهر امروز، در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی که در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان بردسکن برگزار شد، اظهار داشت: امروز بحث پیشگیری از بیماری های غیر واگیر از اولویت های کشور است لذا باید در این حوزه تلاش و پیشگیری کنیم.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: با برگزاری گشت های مشترک دستگاه های ذی‌ربط باید بر عملکرد واحد های صنفی مواد غذایی، رستوران ها، اغذیه ها، نانوایی ها و… نظارت شود و تا مردم نتیجه کار برای مردم مشهود باشد.

سرپرست فرمانداری بردسکن تصریح کرد: دستگاه های عضو کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بردسکن به‌ویژه شبکه بهداشت و درمان باید به صورت منظم بر کار اماکنی که با سلامت و امنیت غذایی مردم سروکار دارند نظارت داشته باشند.

قاسم پور در ادامه ضمن گرامیداشت ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار، اذعان کرد: کار خبرنگاری کاری ظریف و خطیری است و باید این پتانسیل به‌صورت ویژه در اختیار باشد که با کسب تخصص بتواند در جامعه ظاهر شود.

وی افزود: خبرنگار باید ۳ مرحله کسب خبر، جمع بندی خبر و ارسال خبر را در نظر داشته باشد، لذا از این رو کار شریف خبرنگاری، جزء حرفه های سخت و حساس است.

وی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست، نسبت به برنامه ریزی شایسته برای تجلیل از خبرنگاران شهرستان اقدام کند.

 

محمد حسین زاده، در این نشست از فعالیت ۸ مرکز خدمات جامع سلامت در سطح شهرستان خبر داد و عنوان کرد: طرح ارجاع بیمار به متخصص که از چندی قبل در این شهرستان آغاز شده، در آینده ای نزدیک به‌صورت الکترونیکی در مراکز درمانی اجرا می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن با بیان اینکه اگر فشار خون و دیابت زود تشخیص داده شود می‌توان درمان سریع تر انجام گیرد، تشریح کرد: اگر بتوانیم پیشگیری خوبی داشته باشیم حتماً می‌توان هزینه های درمان را کاهش داد که این مهم هم به سود خود فرد و هم دولت است.

 

شهرام طلوع فکور از ۱۰۷ بازدید دریک ماهه اخیر از مراکز خدماتی در سطح شهر خبر داد و بیان کرد: ۳ مرحله گشت مشترک و ۴ مرتبه بازدید از نانوایی ها و ۲ مرتبه بازدید از واحدهای صنفی، مرغ گرم و گوشت از اهم برنامه های نظارتی این اداره در سطح شهرستان می‌باشد.

رئیس اداره صنعت و معدن بردسکن با بیان اینکه در حال حاضر، نظارت لازم بر بازار شهرستان حاکم و در ماه اخیر به ۷ مورد تخلف کسبه رسیدگی شده است، خاطرنشان کرد: اصناف و بازاریان، رعایت حال خریدار را داشته باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.