فرماندار خلیل آباد تاکید کرد؛

ضرورت جدیت بیشتر در زمینه پیشگیری و اطلاع رسانی مضرات مواد مخدر

شناسهٔ خبر: 92398 -
چاپ خبر چاپ خبر
فرماندار خلیل آباد ضمن تاکید بر ضرورت ورود با جدیت بیشتر در زمینه پیشگیری و اطلاع رسانی مضرات مواد مخدر، گفت: برگزاری مسابقه ها، جشن ها، نمایشگاه ها، کارگاه های آموزشی و ... فرصت های مناسبی در جهت پیشبرد اهداف مبارزه با مواد مخدر است.

به گزارش یار خراسانی، مجتبی شاکری، ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: از هر فرصتی برای اطلاع رسانی و بالابردن اگاهی خانواده ها در راستای پیشگیری و اطلاع رسانی مضرات و خسارت های جبران ناپذیری که مواد مخدر به جامعه وارد می شود استفاده کرد.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: کلاس های اوقات فراغت بهترین فرصت برای نهادهایی همچون آموزش و پرورش، بهزیستی، کمیته امداد، ورزش و جوانان و… است تا شهروندان و جوانان و نوجوانان را با خسارت های مواد مخدر آشنا کنند.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه در زمینه پیشگیری و اطلاع رسانی باید با جدیت بیشتری ورود کرد، اذعان داشت: برگزاری مسابقه ها، جشن ها، نمایشگاه ها، کارگاه های آموزشی و … گام های موثری در جهت پیشبرد این اهداف است.

وی با بیان اینکه شهروندان و مسافران باید از مصرف قلیان در اماکن عمومی خودداری کنند، تصریح کرد: اگر محل هایی در شهرستان وجود دارد که پاتوق مصرف کنندگان مواد مخدر است باید شناسایی و نسبت به پاکسازی محل اقدام شود.

 

گل قوی تر از ماریجوانا و حشیش در ایجاد توهم و اعتیاد آوری است

ولی الله غلامی در این نشست با اشاره به مضرات ماده مخدر گل، اظهار داشت: ماده مخدر گل از جمله مواد مخدر جدیدی است که به تازگی در میان جوانان به طرز وحشتناكي شیوع پیدا کرده است .

وی با بیان اینکه این ماده را به وسیله سیگار به مصرف مي رسانند، خاطرنشان کرد: ماد مخدر گل همان اندازه که اسم خوشایندی دارد ولي يكي از خطرناک ترین مواد مخدري است که این روزها در دست جوانان مي چرخد و به اسم يك روان گردان طبيعي خرید و فروش مي شود .

فرمانده انتظامی خلیل آباد با تاکید بر اینکه گل گیاه شاهدانه اي است که به آن كوش افغان هم گفته مي شود به آمريکا برده شد و این شروع پیدایش گل بود، تصریح کرد: در گیاه گل هفت برابر بیشتر از ماریجوانا ماده مخدر وجود دارد ماده مخدر گل قوي تر از ماریجوانا و حشیش در ایجاد توهم و اعتياد اوري است.

وی با اشاره به عوارض ماده مخدر گل، اذعان کرد: بالا رفتن ضربان قلب، احساس بي قراري، افزایش اشتها، قرمز شدن چشم، توهم، مختل کردن عملکرد مغز، فلج کرده بخش های مسئول آرام بخشی مغر از عوارض مصرف ماده مخدر گل است و چون با سیگار و قلیان مصرف میشود بعد از مدتي دچار بيماري ريوي مي شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.