امام‌جمعه خلیل‌آباد:

خبرنگاری شغل مهم، شرافتمندانه و تأثیرگذاری است

شناسهٔ خبر: 92801 -
چاپ خبر چاپ خبر
امام جمعه خلیل‌آباد با بیان اینکه خبررسانی و گزارش گری حرفه مهم و با ارزشی است و مواقعی که با تعابیر ارزشمندانه و صداقت و امانت‌داری همراه شود ارزش مضاعفی پیدا می کند، گفت: خبرنگار باید مورد اعتماد، با تقوا، صادق و با اطلاع باشد.

حجت الاسلام علی ناهیدی پیش از ظهر امروز در نشست تجلیل از خبرنگاران شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع خبر رسانی و خبرنگاری نیز ۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت شهید صارمی به عنوان روز خبرنگار نامیده شد.

وی بابیان اینکه بیش از ۱۵۹ آیه قرآن درباره خبر و خبرنگاری است، خاطرنشان کرد: تعابیر آیات قرآن خطاب به پیامبر در خصوص خبررسانی، نشان دهنده تأثیر گذاری رویدادها و حوادث در دنیا و تأثیر مثبت و منفی خبر در جامعه است.

امام جمعه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه خبررسانی و گزارش گری حرفه مهم و با ارزشی است و مواقعی که با تعابیر ارزشمندانه و صداقت و امانت‌داری همراه شود ارزش مضاعفی پیدا می کند، تصریح کرد: خبرنگار باید مورد اعتماد، با تقوا، صادق و با اطلاع باشد.

وی بابیان اینکه هشتاد درصد خبرگزاری های دنیا در دست استکبار جهانی است، اذعان کرد: بیشترین خبررسانی ها و رسانه ها از طریق کشورهای غربی و آمریکا دنبال می شود و بمباران خبری و تبلیغی در دنیا صورت می گیرد.

ناهیدی با اشاره به اینکه صداقت خبرنگار و خبرگزاری باعث روی آوردن مردم به سمت آن‌ها می شود، عنوان کرد: خبرنگاری شغل بسیار شرافتمندانه و تأثیرگذاری است.

 

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.