سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بردسکن خبر داد؛

جزای نقدی، محکومیت شکارچی متخلف قوچ وحشی

شناسهٔ خبر: 92706 -
چاپ خبر چاپ خبر
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسکن از محکومیت یک شکارچی متخلف در دادگاه بدوی کیفری شهر بردسکن به چهار میلیون تومان جزای نقدی خبر داد.

سعید شفیعیان در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی از محکومیت یک شکارچی متخلف در دادگاه بدوی کیفری شهر بردسکن به چهار میلیون تومان جزای نقدی خبر داد و اظهار داشت: قانون جزای شکار و صید حیوان حمایت شده قوچ وحشی را حبس از سه ماه تا سه سال یا جزای نقدی از سه تا پنج میلیون تومان تعیین نموده است.

وی با بیان اینکه با توجه به این که متخلف تا کنون فاقد سابقه محکومیت کیفری بود به تشخیص قاضی محترم جزای نقدی برای متخلف در نظر گرفته شد، خاطرنشان کرد: متخلف همچنین باید جهت جبران خسارت به محیط زیست مبلغ ده میلیون تومان به این سازمان پرداخت کند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسکن همچنین در ادامه تصریح کرد: با توجه به خشک‌سالی و فشاری که حیات وحش متحمل می شوند باز هم افراد معدودی هستند که با لجاجت تمام اقدام به تخلف می کنند که علاوه بر افکار عمومی حتی خانواده این افراد با اقدامات آن‌ها مخالف هستند.

وی همچنین در پایان با بیان اینکه امیدواریم حساسیت افکار عمومی بر شکارچیان غیرمجاز باعث پیشگیری از این تخلفات شود، اذعان کرد: بردسکن در فاصله ۲۷۰ کیلومتری از مرکز استان دارای دو منطقه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست می باشد که وسعت این دو منطقه بالغ بر یک‌صد هزار هکتار می باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.