پرداخت ۵۰۸ میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران مازندران

شناسهٔ خبر: 90658 -
چاپ خبر چاپ خبر


مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ گفت: کشاورزان گندمکار مازندرانی تاکنون بیش از ۵۰۸ میلیارد ریال از مطالبات خود را دریافت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا سید محمد جعفری در گفت‌وگو با بلاغ، اظهار کرد: با پیگیری‌های بعمل آمده تاکنون، ۵۰۸ میلیارد و ۷۲۳ میلیون ریال از مطالبات گندمکاران استان مازندران از طریق سامانه جامع خرید تضمینی بانک عامل پرداخت شد.

وی افزود: از ابتدای فصل خرید تضمینی گندم در سالجاری تاکنون، ۸۲ هزار و ۹۲۷ تن گندم به ارزش یک‌هزار و ۹۸ میلیارد و ۷۸۵ میلیون ریال از کشاورزان گندمکار استان مازندران خریداری شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور خاطرنشان کرد: با این میزان پرداختی، ۴۶ درصد از مطالبات گندمکاران استان پرداخت شد و مابقی آن به‌مبلغ ۵۹۰ میلیارد ریال در صف انتظار پرداخت قرار گرفته است.

جعفری تصریح کرد: بیشترین آمار خرید تضمینی گندم  در مازندران، مربوط به شهرستان‌های بهشهر با ۳۳ درصد، نکا با ۱۹ درصد و گلوگاه با ۱۷ درصد تحویل این محصول به مراکز خرید می‌باشد.

وی ادامه داد: گندمکارانی که در سامانه جامع پهنه‌بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام نکردند، هرچه زودتر با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان‌ها نسبت به ثبت سطح زیر کشت گندم خود در سامانه نظام نوین ترویج اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با بیان اینکه طی سالجاری خرید تضمینی گندم از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده باشند، انجام نخواهد شد، گفت: تا زمانی‌که کشاورزان استان، گندم برای تحویل داشته باشند، مراکز خرید دائر خواهند بود.ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.