خطیب جمعه خلیل آباد:

برخی از افراد در داخل کشور با دشمنان نظام و اسلام هم نوا شده اند / اگر حمایت از جبهه مقاومت نمی شد امنیت امروز را نداشتیم

شناسهٔ خبر: 89465 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه بعضی از افراد در داخل کشور با دشمنان اسلام و نظام هم نوا شدند، گفت: اگر رزمندگان و شهدای مدافع حرم در خارج از مرز های کشور جلوی داعشی های بی دین و وهابی ها را نمی گرفتند امروز وضعیت کشور ما از وضعیت سوریه و عراق بهتر نبود.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام سید رضا هاشمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به خطبه ۲۷ نهج البلاغه حضرت علی (ع) اظهار داشت: برخی از ما شیعیان حتی یکبار نهج البلاغه حضرت علی (ع) را باز نکرده ایم در صورتی برخی از غیر شیعه ها بیش از ۲۰۰ بار این کتاب را مطالعه کرده اند.

وی با بیان اینکه حضرت علی (ع) در خطبه ۲۷ نهج البلاغه به نکوهش افرادی که تنها شبیه مرد هستند می پردازد، خاطرنشان کرد: حضرت علی در این خطبه به نکوهش افرادی که از جهاد در راه خدا دوری می کنند و در خانه می نشینند تا دشمن به سراغ آنها بیاید می پردازد.

خطیب جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: حضرت علی در این خطبه می فرمایند که از خانه خود بیرون بروید و در آن نقطه ای که دشمن می خواهد به سوی شما حمله کند به دشمن ضربه بزنید و جلوی دشمن را بگیرید اگر دشمن به خانه های شما نزدیک شود ذلیل و خار خواهید شد.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام و دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران هجمه ها و جنگ های روانی زیادی را علیه این نظام به راه انداخته اند، اذعان کرد: این دشمنان برخی شبهه هایی را در بین جوانان و نوجوانان در خصوص جنگ سوریه و عراق و کمک هایی که به آنها صورت می گیرد رواج می دهند.

هاشمی همچنین با بیان اینکه بعضی از افراد در داخل کشور نیز با این دشمنان اسلام و نظام هم نوا شدند، عنوان کرد:  اگر رزمندگان و شهدای مدافع حرم در خارج از مرز های کشور جلوی داعشی های بی دین و وهابی ها را نمی گرفتند امروز وضعیت کشور ما از وضعیت سوریه و عراق بهتر نبود.

وی با اشاره به اینکه اگر مدافعان حرم نبودند و هزینه نمی شد امروز شاهد این امنیت نبودیم، تشریح کرد: با هزینه ای که در سوریه و عراق و برخی جاهای لازم شد و حمایت هایی که صورت می گیرد وضعیت کشور را از نظر امنیت بهبود بخشیده است و اگر جنگ به داخل کشور می آمد باید هزینه های بیشتری  صرف می شد.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه شهدایی در راستای دفاع از حرم و وطن جان خود را تقدیم کردند، بیان کرد: موضع مقتدرانه ریاست جمهوری در خصوص اقدامات نظام جمهوری اسلامی ایران در صورت عدم صادر شدن نفت ایران باید تقدیر و تشکر کرد و پیام سردار سلیمانی در حمایت از رئیس جمهوری و موضع ریاست جمهوری دارای پیام های بسیاری بود که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی همچنین در ادامه تاکید کرد: آمریکا و کشورهای اروپایی دوست ما نیستند و پای حرف های خود نمی ایستند و نخواهند ایستاد.

حجت الاسلام هاشمی در پایان با اشاره به روز جمعیت، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز نسل شیعه ما به یک فرزند و دو فرزند اکتفا کرده در صورتی که امروز نسل غیر شیعه به سرعت افزایش پیدا می کند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.