نماینده مردم خلیل آباد:

اروپا به دنبال فرصت سوزی در برجام است / اروپا نخواهد توانست یک تضمین قابل اتکا ارائه کند

شناسهٔ خبر: 89776 -
چاپ خبر چاپ خبر
نماینده مردم خلیل آباد با بیان اینکه تصور بنده این بود که اروپا نخواهد توانست یک تضمین قابل اتکا را به ما ارائه کند، گفت: اروپایی ها گفته اند که تا ماه نوامبر در این خصوص تصمیم گیری می شود و ماه نوامبر زمانی هست که مرحله دوم تحریم های آمریکا می خواهد شروع شود و به نظر دارند فرصت سوزی می کنند.

بهروز بنیادی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، در خصوص بیانیه اروپا در خصوص برجام، اظهار داشت: بحث اقتصاد در اروپا و شرکت های توسعه یافته چون غلبه با بخش خصوصی است عملاً فردی که برای دولت تعیین تکلیف می کند بخش خصوصی است و تصور بنده این بود که اروپا نخواهد توانست یک تضمین قابل اتکا را به ما ارائه کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چیزهایی که در بیانیه اروپا مطرح شده در حد کلیات بوده است، خاطرنشان کرد: اروپا در بیانیه خود عملاً هیچ راهکاری را در خصوص خرید نفت، دارو، کالاهای اساسی، مواد اولیه و مراودات بین بانکی ارائه نداده اند.

نماینده مردم خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه تصریح کرد: تنها چیزی که مصوب کردند این بود که بانک سرمایه گذاری اروپا بتواند در ایران هم اقداماتی را انجام دهد که این بانک نیز مخیر است که این کار را انجام دهد یا ندهد و این طور نیست که مصوبه کمیسیون اروپایی، آن بانک را ملزم به فعالیت در ایران کند.

وی اذعان کرد: شاید آن چیزی که مد نظر مقام معظم رهبری و مجموعه حاکمیت بود که اروپا بتواند از ما یک حمایت کامل و جامعی انجام دهد در حال حاضر همچنین حسی به جامعه منتقل نشده است.

بنیادی با تأکید بر اینکه اروپایی ها گفته اند که تا ماه نوامبر در این خصوص تصمیم گیری می شود و ماه نوامبر زمانی هست که مرحله دوم تحریم های آمریکا می خواهد شروع شود و به نظر دارند فرصت سوزی می کنند، عنوان کرد: باید ما این برنامه ریزی را داشته باشیم و فرض کنیم که اروپا به ما هیچ تضمینی را نمی دهد و آن چیزی که لازم است را از الان انجام بدهیم و قطعاً پیش بینی های لازم انجام شده است ولی باید با سرعت بیشتری در داخل کشور پیگیری کنیم.

وی با بیان اینکه سخنان ریاست جمهوری قبل از اعلام بیانیه نشان داد که از متن بیانیه اطلاع داشت و نشان دهنده این است که از تضمین های اروپایی ها راضی نیست، تشریح کرد: در این موضوع دو مسئله مطرح است یکی در عرف دیپلماتیک که هر کشوری که با زبان تهدید صحبت کند باید با زبان تهدید با آن صحبت کرد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه به نظر من آقای روحانی بیشتر خواستند زبان تهدید دیگران با تهدید جواب بدهند، خاطرنشان کرد: نامه تشکر آمیز سردار سلیمانی خطاب به رئیس جمهور حاوی پیام وحدت رویه کشور در نیروهای نظامی، مسلح، دولت، مجلس و… به خارج از کشور است و وقتی پای منافع ملی باشد همه نیروهای نظام و قوای مختلف یک زبان واحد داریم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.