آیت الله قاسم بخشی از محور مقاومت در منطقه/ فراخوان برای شرکت گسترده در راهپیمایی انقلابی جوانان

شناسهٔ خبر: 89994 -
چاپ خبر چاپ خبر


دبیرکل شورای علمای اسلامی عراق آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان جهان را بخشی از محور مقاومت و مدافع اساسی در دفاع از مستضعفان توصیف کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شیخ یوسف الناصری دبیرکل شورای علمای عراق در گفت وگو با شبکه تلویزیونی "اللؤلؤة" گفت: آیت الله شیخ عیسی قاسم نه فقط یک روحانی دینی مجاهد در بحرین است بلکه محوری اساسی در دفاع از محرومان، مستضعفان و فقرا به شمار می رود و الگویی خود برای علمای ربانی است.

وی به ملت بحرین و در صدر آنها آیت الله شیخ عیسی قاسم تبریک و تهنیت فرستاد و گفت که آیت الله قاسم به منزله نماد ملی بحرین و همه آزادگان جهان است.

شیخ یوسف الناصری گفت: رژیم بحرین بدترین رژیم در منطقه و جهان است که قوانین حقوق بشر را اجرا نمی کند و به علمای کشورش احترام نمی گذارد.

وی تصریح کرد: رژیم بحرین به یک بحران واقعی سیاسی و امنیتی در منطقه تبدیل شده است.

دبیرکل شورای علمای عراق افزود: آیت الله شیخ عیسیم قاسم روحانی ربانی است که با ایمان خویش حرکت و از حقوق ملت خود دفاع می کند و تنها به بحرین تعلق ندارد بلکه به محور تغییر و مقاومت و امت متعلق است.

تبریک نماینده پارلمان تونس به ملت مقاوم بحرین

نماینده پارلمان تونس به ملت پایدار بحرین و آیت الله شیخ عیسی قاسم و همه علمای بحرینی که به خط مشی انقلاب و دفاع از ملت خود پایبند بوده اند، تبریک و تهنیت گفت.

مبارکه البراهمی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی "اللؤلؤة" گفت: رژیم بحرین از شیوه های سرکوبگرانه شناخته شده برای جنایاتش علیه ملت بحرین و انقلاب مسالمت آمیز آنها استفاده می کند؛ به گونه ای که با علما و در صدر آنها آیت الله شیخ عیسی قاسم و شهروند با سرکوبگری و تهدید و سلب تابعیت به محض ابراز عقیده و درخواست برای حقوق مدنی و سیاسی و اقتصادی رفتار می کند.

وی تاکید کرد: این شیوه چیز جز یک جنایت نیست که نمی تواند در قبال آن سکوت کرد. این رویکرد رژیم بحرین همچنین انگیزه ای برای ملت به منظور تداوم انقلاب مسالمت آمیز خود تا رسیدن به حقوق مشروعش است.

البراهمی گفت: برخی رژیم های عرب و برخی مفتی های آنها نظیر مفتی تونس می گویند که در کنار رژیم صهیونیستی هستند و برای منافع شخصی و محدود در رکاب قدرت قرار گرفته اند.

پیام مناطق الدیر و المصلی بحرین به آیت الله عیسی قاسم

اهالی منطقه الدیر بحرین با صدور بیانیه ای بر همبستگی خود با اهالی منطقه الدراز (محل سکونت آیت الله شیخ عیسی قاسم) تاکید و از بیانیه آنها حمایت کردند.

در بیانیه منطقه الدیر آمده است: ما از بیانیه اهالی الدارز حمایت و تاکید می کنیم که موضع ما را تغییر نخواهد کرد. محاصره ظالم تحمیلی بیش از دوساله منطقه الدراز و آیت الله شیخ عیسی قاسم باعث نخواهد شد که ما از رهبران ربانی خود دست بکشیم. ما به آیت الله عیسی قاسم می گوییم که همواره بر آن خط مشی که به ما آموخته است یعنی خط مشی اسلام و رد ظلم و ذلت باقی خواهیم ماند و شما بزودی به آغوش میهن بازخواهید گشت و پیروزی از آن شما است.

آیت الله شیخ عیسی قاسم از بیش از دو سال پیش در محل سکونت خود در منطقه الدراز بحرین تحت محاصره و اقامت اجباری بود. با وجود وخامت جسمی آیت الله قاسم اما رژیم بحرین اجازه انتقال وی به بیمارستان را نمی داد و بعد از چند ماه تعلل بالاخره اجازه داد که آیت الله قاسم به برای درمان به بیمارستان منتقل شود اما وخامت جسمی وی باعث شد که هفته جاری برای ادامه درمان به خارج از کشور منتقل شود.

آیت الله قاسم سپس به لندن منتقل شد و در بیمارستانی در آنجا تحت مداوا قرار گرفته است.

در همین حال، اهای منطقه المصلی نیز در بیانیه ای همبستگی خود را با اهالی منطقه الدراز و آیت الله شیخ عیسی قاسم ابراز داشتند.

در این بیانیه آمده است: رژیم ظالمه آل خلیفه در تلاشی شکست خورده از آغاز انقلاب ۱۴ فوریه برای ساکت کردن صدای حق طلبی ملت بحرین برای تعیین سرنوشت خود است. این رژیم برای رسیدن به هدف خود به قتل و وحشیگری و بازداشت رهبران سرشناس و زنان و مردان آزاده روی آورده است.

این بیانیه افزود: رژیم بحرین موجودیت شیعیان اصیل و ریشه دار در بحرین را با از بین بردن مساجد و حمله به شعائر دینی آنها هدف قرار داد و حتی در این راه علیه آیت الله عیسی قاسم مرجعیت دینی عالی بحرین اقدام کرد و وی را به مدت بیش از دو سال تحت محاصره قرار داد و از درمان محروم کرد که باعث وخامت جسمانی آیت الله قاسم شد.

این بیانیه تصریح کرد: ما به مردم وفادار به رهبر خود می گوییم که رژیم ظالم آل خلیفه به پایداری اهالی صبور و استوار الدراز و جنبش مردمی مداوم ما تن داد و صبر و مقاومت مداوم و قدرت رهبر ما به ثمر نشست.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ما برای رهبر خود آیت الله شیخ عیسی قاسم شفای عاجل از خداوند مسالت می نماییم و می خواهیم که وی را سالم به آغوش خانواده و مردم بازگرداند. از ملت بحرین نیز می خواهیم که در تظاهرات انقلابی که جوانان الدراز خواهان برگزاری آن تحت عنوان "با خون با شما پیمان می بندیم" برای تاکید بر تداوم راه آیت الله قاسم شده اند، به طور گسترده شرکت کنند.

این بیانیه افزود: از مردم مومن می خواهیم که روز جمعه رهسپار مسجد جامع امام صادق (ع) در منطقه الدراز شوند که رژیم بحرین آن را از دو سال پیش محاصره کرده و از برگزاری بزرگترین نماز جمعه شیعیان در آن جلوگیری می کند.

انتهای پیام/ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.