آتش‌سوزی شدید در مسجد جامع ساری/ اعزام آتش‌نشان از ۴ شهر/ تخلیه برخی از منازل مسکونی مجاور+تصاویر

شناسهٔ خبر: 90062 -
چاپ خبر چاپ خبر


مسجد جامع شهرستان ساری دچار حریق شدید شد، آتش به جان مغازه‌های بازار نرگسیه افتاده است و حدود ۱۰ باب مغازه اطراف مسجد طمعه حریق شده و مسجد از چهار طرف دچار حریق شده است. دستگاه های کامیونت آتش‌نشانی از شهرهای اطراف رسیده و تمام تانکرهای آب‌پاش سازمان‌های خدمات رسان ساری در محل حادثه مستقر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بلاغ، از دقایقی پیش مسجد جامع ساری واقع در مرکز شهر ساری دچار حریق شد.

آتش از سقف و پنجره‌های مسجد جامع ساری زبانه می‌کشد.

نیروهای آتش‌نشانی ساری در حال تلاش برای مهار آتش و جلوگیری از سرایت آن به بازار اطراف آن هستند.
 

۲۰:۱۱ دقیقه؛ گفته می‌شود علت آتش‌سوزی به احتمال فراوان ناشی از اتصالات کابل‌های برق بوده است.

۲۰:۲۰: آتش به مناره‌های مسجد سرایت کرده است.

۲۰:۳۰ کل مسجد در حال سوختن و ازدحام جمعیت حاضر اطراف مسجد نیز زیاد است.

۲۰:۲۵: نیروی انتظامی در حال تخلیه جمعیت است و فرماندار ساری دقایق قبل در محل حادثه حضور یافته است.

۲۰:۳۰: از شهرهای اطراف ساری برای اعزام نیروی اطفای حریق درخواست امدادرسانی شده است.

۲۰:۳۲: تماشاگران زیادی اطراف مسجد حضور دارند و ضرورت امداد هوایی برای اطفای حریق به شدت احساس می‌شود.
 

۲۰:۳۵: بزرگترین و مجهزترین خودروی آتش‌نشانی ساری برای اطفای حریق به‌کارگیری شده اما شدت حریق بسیار زیاد است و هنوز به زبانه آتش نرسیده است.

۲۰:۴۰ : آتش به برخی از مغازه‌های اطرف مسجد جامع واقع در بازار نرگسیه سرایت کرده است.

۲۰:۵۲: برق منطقه مرکزی ساری برای جلوگیری از انتقال آتش قطع شده است.

۲۱:۰۰ حدود ۱۰ باب مغازه اطراف مسجد طمعه حریق شده و مسجد از چهار طرف دچار حریق شده است.
 

۲۱:۰۳ شهردار ساری نیز در محل حادثه حضور یافته است؛ تجهیز نبودن خودروهای اطفای حریق مشکلاتی را در اطفا ایجاد کرده است؛ بنا به مشاهده یکی از خودروهای اطفای حریق حتی بنزین نداشته است و مجبور شدند؛ بنزین را با ظرف‌ 20 لیتری به باک ماشین بریزند.

۲۱:۰۶ بنای چوبی و گلی بودن ساختمان مسجد اطفا را با مشکل کرده و مغازه‌های اطراف مسجد که فروشگاه‌های پوشاک بوده نیز طمعه حریق شده است.

۲۱:۱۲ کلانتری مدیرعامل سازمان آتش‌‌نشانی شهرداری ساری درباره جزئیات این حادثه، بیان کرد: با توجه به اینکه سقف منازل و اماکن تجاری مجاور مسجد جامع از چوب بود در حال پیشگیری از سرایت آتش هستیم. در حال تخلیه برخی از منازل مسکونی مجاور برای از جمله کوچه خسرویه برای ایمنی بیشتر هستیم.

۲۱:۱۵ بنا به اعلام عباسعلی رضایی فرماندار ساری به دلیل اینکه آتش‌سوزی قبل از موقع نماز بوده است؛ احتمال اینکه کسی در این آتش‌سوزی در مسجد حضور داشته و دچار صدمه جانی یا فوت شده باشد؛ بعید به نظر می‌رسد.

۲۱:۲۰: یکی از مغازه‌داران مجاور مسجد که به نام فروشگاه ریحانه در اطراف مسجد دارای مغازه است درباره وقوع حادثه گفته؛ در ابتدا دود سفیدی از مسجد مشاهده کردم و بلافاصله به آتش‌نشانی اطلاع دادم اما نیروهای اطفای حریق با تاخیر حدود نیم ساعته به محل حادثه رسیدند.

۲۱:۴۳ / عباس رمدانی نائب رئیس اتاق اصناف ساری: ۳۰ مغازه آتش گرفت و از کردکوی، نکا، جویبار و بهشهر اعزام شدند.

۲۱:۴۵ / نمازگزاران اطراف مسجد اعلام کردند که اتصال برق همیشه در مسجد وجود داشته و از کمپرسور کولر مسجد جرقه اولیه آتش ایجاد شده است.

۲۱:۴۶ / نیروی انتظامی در ۴ ضلع مسجد حضور دارند و امنیت در بازار برقرار است و به جز حجره‌های اطراف مسجد که طمعه حریق شده و مغازه‌های اطراف و بازار رجایی ساری باز است و فعالیت در بازار ادامه دارد.

۲۱:۵۰/ ۱۰ دستگاه کامیونت آتش‌نشانی از شهرهای اطراف رسیده و تمام تانکرهای آب‌پاش سازمان‌های خدمات رسان ساری در محل حادثه مستقر شده است.

بنا به اظهارات نیروهای مردمی آتش از شبستان آقای نوبخت و آقای شفیعی شروع شده و سردار میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران نیز در محل حادثه حضور یافته است.

۲۱:۵۲/ ۳ دستگاه اورژانس ۱۱۵ در محل حادثه مستقر شده است، خودروهای امدادی برق، گاز، مخابرات کل خیابان انقلاب را پوشانده و تردد برای خودروهای شخصی در خیابان انقلاب ممنوع اعلام شده است.

۲۱:۵۴ / بنا به مشاهدات ۵۰ درصد آتش اطفا شده است ولی دود سفید همچنان در محل آتش‌سوزی دیده می‌شود.

۲۱:۵۵ / برای تعدادی از نیروهای اطفای حریق مشکل تنفسی ایجاد شده است و اکسیژن‌گیری با کپسول را برای لحظاتی انجام می‌دهند و باز برای اطفا اقدام می‌کنند نیروهای امدادی هلال‌احمر نیز همپای آتش‌نشانان برای اطفای حریق کمک می‌کنند.

۲۲:۰۱ / محمد اسلامی استاندار مازندران نیز دقایق قبل در محل حادثه حضور یافته است.ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.