کاهش ۳۸ درصدی حوادث ناشی از کار در سطح استان

شناسهٔ خبر: 87530 -
چاپ خبر چاپ خبر


اسماعیلی گفت : ایمنی بر اشتغال اولویت دارد لذا با بازرسی های مدون و برنامه ریزی مناسب ، توانستیم درسال ۱۳۹۶ میزان حوادث ناشی از کار منجر به فوت در استان را ۳۸% کاهش دهیم .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛رضا اسماعیلی مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در گفتگو با  راه آرمان  گفت  : ایمنی بر اشتغال اولویت دارد  لذا با بازرسی های مدون و  برنامه ریزی مناسب  ، توانستیم درسال ۱۳۹۶ میزان حوادث ناشی از کار منجر به فوت در استان را  38% کاهش دهیم.

این مقام مسئول  تصریح کرد  : در سال گذشته حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰  بازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار استان توسط ۲۹ بازرس کار انجام شده است.

وی ادامه داد : یکی از اقدامات اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص کاهش حوادث ناشی از کار، اقدام به آموزش مستمر و رایگان کارگران ساختمانی ازسال گذشته تاکنون بوده است و این روند همچنان ادامه دارد و کارگران آموزش دیده در سال گذشته به تعداد  1200 نفر بوده است .

رضا اسماعیلی به مدل خودبازرسی اشاره کرد و گفت : اداره کل بازرسی در راستای واگذاری امور مربوطه ایمنی به واحدهای مشمول قانون کاراقدام به اجرای مدل بازرسی کار درکلیه استان ها نموده است لذا براساس مدل خود بازرسی کلیه پیمانکاران دارای صلاحیت بایستی آموزش های ۲۰ساعته ویژه کارفرمایان را طی نمایند و نیز کلیه مسئولین ایمنی شاغل در واحدهای کارگر باید از نظر صلاحیت حرفه ای بررسی و به تائید اداره بازرسی کار استان قرار گیرند .

مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در پایان خاطر نشان کرد : در مدل خود بازرسی  کلیه کارگران پیمانکاران آموزش دیده نیز باید  در دوره ۸ ساعته آموزش ایمنی عمومی شرکت نمایند و پیمانکاران موظف به معرفی فردی به عنوان مسئول ایمنی می باشند که حداقل بایستی دوره های ایمنی عمومی ۴۰ ساعته و دوره ۱۶ ساعته ارزیابی ریسک را طی نمایند .

 

انتهای پیام/م

 

 ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.