نعمت‌زاده: دیوان محاسبات ۵۰ مرتبه تا امروز مرا فراخوانده است

شناسهٔ خبر: 87529 -
چاپ خبر چاپ خبر


وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت گفت: بنده در زمان فعالیتم ۵۰ مرتبه در دیوان محاسبات حضور یافتم و آنها از من سؤال کرده و من جواب دادم، بنابراین نباید ترسی از سؤال و جواب دیوان محاسبات داشت و باید با جسارت به کار خود ادامه داد.

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری تسنیم محمدرضا نعمت‌زاده وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت در نشستی در ارتباط با اهمیت توسعه برند در اقتصاد کشور اظهار کرد: ما نعمات زیادی در ایران داریم اما خیلی نمی‌توانیم از توانمندیهای خودمان استفاده کنیم و آنها را فراموش و بایگانی کرده و کنار گذاشته‌ایم.

وی افزود: هنر مدیریت، استفاده از توانمندیهای موجود کشور در بخشهای صنعت، بازرگانی و روابط داخلی و بین‌المللی است که در بخش مدیریت ضعیف هستیم.

وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت کشور با بیان اینکه موضوع برند یکی از موارد مغفول در اقتصاد کشور است گفت: برندها در دنیا خود به‌عنوان یک ارزش و دارایی به‌حساب می‌آیند؛ و به‌خلاف آنچه برخی تصور می‌کنند که برندها لاکچری هستند باید توجه داشت که برندها در اقتصاد امروز بسیار تأثیرگذارند.

وی تصریح کرد: تحقیق و توسعه و برند امروز در داراییهای کشور محاسبه می‌شود که باید در کشور ما نیز به آن توجه بیشتری صورت گیرد.

نعمت‌زاده با ابراز اینکه "براساس محاسباتی که بنده انجام دادم حدود ۱۰۰ برند معتبر در اقتصاد کشور وجود دارد" گفت: همین تعداد برند می‌تواند نیروی محرکه اقتصاد کشور باشد و باید اقتصاد را به دست همین برندها سپرد.

وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت کشور  در ادامه صحبت‌های خود با تأکید بر اینکه از ایجاد نوآوری در فعالیتهای مدیریتی نباید هراس داشت گفت: بنده در زمان فعالیتم ۵۰ مرتبه در دیوان محاسبات حضور یافتم و آنها از من سؤال کرده و من جواب دادم، بنابراین نباید ترسی از سؤال و جواب دیوان محاسبات داشت و باید با جسارت به کار خود ادامه داد.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به لزوم توسعه سواحل مکران در کشور گفت: با وجود اینکه رهبر معظم انقلاب در توسعه عمرانی سواحل مکران بارها در سالهای مختلف تأکید کرده‌اند اما این مناطق به حال خود رها شده‌اند و این در حالی است که از این مناطق می‌توان با جذب سرمایه‌گذاران مختلف داخلی و خارجی عمران و آبادانی ایجاد کرد.

وی افزود: وجود این مساحت از نوار ساحلی برای کشور ما بسیار ارزشمند است و کشورهایی که چنین مناطقی را ندارند بر سر نوار ساحلی ارزشمندی مانند سواحل مکران جنگ می‌کنند اما ما آنها را به حال خود رها کرده‌ایم در حالی که می‌توانستیم در این منطقه تولید انجام داده و به‌راحتی آن را از طریق دریا صادر کنیم.

انتهای پیام/*

 لینک منبعارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.