خطیب جمعه خلیل آباد:

ملت ایران باید قدردان وجود نعمت الهی رهبری امام خامنه ای باشند

شناسهٔ خبر: 88364 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه مقام معظم رهبری نقش تعیین کننده ای در ایجاد امنیت پایدار و عبور ایران از بحران ها داشته اند، گفت: ملت باید واقعاً قدردان وجود این نعمت الهی باشد و به فرمایشات ایشان جامع عمل بپوشانند.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفت تیر و فرا رسیدن هفته قوه قضاییه، اظهار داشت: کارهای بازدارنده خوبی در دستگاه قضایی شهرستان خلیل آباد صورت گرفته است که جای تقدیر و تشکر دارد.

 

شهید چمران مجاهدی خستگی ناپذیر بود

وی همچنین با اشاره به سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران، خاطرنشان کرد: شهید چمران مجاهد خستگی ناپذیری بود که در تمامی عرضه های مجاهدت حضور داشت و ایثار و از جان گذشتگی شهدا و از حمله شهید چمران باعث حفظ و ارتقاء نظام و انقلاب شد.

خطیب جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: شهید مصطفی چمران دارای شخصیتی علمی و جهادی بود که حماسه های زیادی در دفاع از نظام و انقلاب آفرید.

 

تخریب قبرستان بقیع جنایتی بود که آل سعود در آن دست داشت

وی در ادامه با اشاره به سالروز تخریب قبرستان بقیع در مدینه منوره توسط فرقه خشن و افراطی وهابیت، اذعان کرد: تخریب قبور ائمه بقیع نیز نشانگر مظلومیت ائمه اطهار بود و محکوم کردن جنایات و افراطی گری های فرقه وهابیت و نقشه های شوم آنها نیز وظیفه هر مسلمانی است.

ناهیدی با بیان اینکه دیدگاه افراطی و خشن وهابیت امروزه در قالب داعش نیز در حال انجام است، عنوان کرد: نقش های انگلیس پلید از سالیان گذشته به دنبال این موضوعات بوده اند و نمی خواهند آثاری از ائمه اظهار باقی بماند.

وی با تاکید بر اینکه تخریب قبرستان بقیع یک جنایاتی بود که ال سعود نیز در آن دست داشت، تشریح کرد: آل سعود در مکه نیز برای فراموشی تشیع در بین مردم، جنایات زیادی انجام می دهد و آثار مربوط به ائمه را به دلایل مختلف تخریب می کند.

 

رهبری نقش تعیین کننده ای در ایجاد امنیت پایدار و عبور ایران از بحران ها داشته اند

امام جمعه خلیل آباد  همچنین با اشاره به آغاز سی امین سال رهبری امام خامنه ای بر امت اسلامی، بیان کرد: از ۱۴ خرداد ۶۸ و بعد از رحلت امام خمینی (ره) بحث جانشینی ایشان مطرح شد و خبرگان رهبری با درک شرایط درست از کشور و لزوم اتحاد و انسجام ملی در رهبری کشور مقام عظمای ولایت را به جانشینی امام انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه این انتخاب با مخالفت شخص امام خامنه ای همراه بود که نشان از بزرگی ایشان بود ولی خبرگان نیز بر این انتخاب اصرار داشتند، تاکید کرد: دستاوردهای این سه دهه در پرتو رهبری مقام معظم رهبری نیز بسیار حائز اهمیت است.

حجت الاسلام ناهیدی همچنین در ادامه افزود: مقام معظم رهبری از نظر سوابق و تجارب و کارنامه مدیریتی، مسئولیت های مهمی را برعهده داشتند، که امام جمعه تهران، دبیرکل حزب جمهوری اسلامی، نمایندگی مجلس، عضو مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری در دوران جنگ و… کارنامه افتخار آمیزی را برای ایشان رقم زده است.

وی با اشاره به اینکه در زندگی مقام معظم رهبری چیزی جز خداباوری، شجاعت، ساده زیستی، طرفدار عدالت، مردم داری و… دیده نشده است، ابراز کرد: رهبری در کل فرمانده کل قوا نقش تعیین کننده ای در ایجاد امنیت پایدار، حفظ استقلال و عبور کشور از بحران های سخت داشته و دارند و ملت باید واقعاً قدردان وجود این نعمت الهی باشد و به فرمایشات ایشان جامع عمل بپوشانند.

 

وفای به عهد یکی از نشانه های انسان مومن است

وی در ادامه با اشاره به فضیلت وفای عهد و پیمان از دیدگاه اسلام، اظهار داشت: قول و ایستادگی بر سر پیمان ها یکی از نشانه های یک انسان مومن است و همه موظف هستند به تعهد خود در بخش های مختلف زندگی عمل کنند و اسلام این را جز احکام بین المللی اسلامی می داند.

ناهیدی با تاکید بر اینکه بیش از ۴۰ آیه در قرآن کریم درباره وفاداری به عهد و پیمان ذکر شده است، خاطرنشان کرد: پایبندی به عهد و پیمان یک اصل جهانی است و همه به این اصل ریشه دار عنایت خاصی دارند و عهد شکنی را خیانت می دانند، آمریکا در برجام به عهد و پیمان خود پای بند نبود و آبروی خود را در جهان اسلام برد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.