نماینده مردم مشهد و کلات:

قرارداد استعماری FATF تحریم های فراوانی را علیه ایران در داخل ایجاد می کند / ۶۴ نماینده مجلس طی نامه به رئیس جمهور خواستار برگرداندن لایحه شده اند

شناسهٔ خبر: 86402 -
چاپ خبر چاپ خبر
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هوشیاری مجلس و نمایندگان قطعاً می تواند جلوی نگرانی های قرارداد FATF را بگیرد، گفت: قرارداد استعماری FATF تحریم های فراوانی را علیه خودمان در داخل کشور ایجاد خواهیم کرد.

حجت الاسلام نصرالله پژمان فر در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی در خصوص قرارداد FATF اظهار داشت: چیزی که مسلم است قرارداد FATF نگرانی های فراوانی را همراه داشته است.

وی با بیان اینکه دولت که این قرارداد را به عنوان یک لایحه به مجلس فرستاده، بر اساس همین نگرانی ها یک اعلامیه تفسیری در ذیل آن بیان کرده است، خاطرنشان کرد: باید دید که آیا این اعلامیه تفسیری واقعاً نگرانی های موجود را می تواند برطرف کند یعنی اینکه می تواند جلوی مسئله ای که در الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تروریست وجود دارد را بگیرد.

نماینده مردم مشهد و کلات با تأکید بر اینکه نگرانی های زیاد شامل حال ما در این قرارداد خواهد شد و تحریم های فراوانی را علیه خودمان در داخل ایجاد خواهیم کرد، گفت: امروزه بانک های جهانی، ایران را بر اساس فشارهای آمریکا و اروپا تحریم کرده اند و مبادلات پولی ما را منع کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در صورتی که ما به این کنوانسیون ملحق شویم بر اساس تصویری که آن‌ها از تروریست خواهند داشت ما در داخل کشور ملزم خواهیم بود که رعایت ضوابط و تسهیل آن‌ها را داشته باشیم، تصریح کرد: برخی معتقدند که اعلامیه تفسیری این نگرانی ها را برطرف می کند و این روشن است که اگر مقداری به حقوق بین الملل و به قوانین مصوب وین آشنا باشند این نوع تفسیرها مصرف حقوقی ندارد.

پژمان فر با بیان اینکه قرارداد FATF نگرانی های عمیقی در داخل کشور برای ما فراهم خواهد کرد و باید جلوی کار را بگیریم، اذعان کرد: متأسفانه امروزه دولت به دلیل تعهداتی که داده، به شدت به دنبال این است که مصوبه مجلس را برای این خلاف قانون خود و بستن این قرارداد استعماری بگیرد.

وی همچنین در پایان با تأکید بر اینکه هوشیاری مجلس و نمایندگان قطعاً می تواند جلوی این اتفاق را بگیرد، عنوان کرد: طی نامه ای که چند روز گذشته نامه به رئیس جمهور نوشته شد و ۶۴ نفر از نمایندگان آن را امضاء کردند از رئیس جمهور خواسته ایم به دلیل اشکالاتی فراوانی که در این لایحه و نگرانی های زیادی که در این قرارداد استعماری که کشور را دچار تحریم های شدیدی می کند لایحه را برگردانند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.