فرماندار خلیل آباد:

ساماندهی بازار روز خلیل آباد ضروری است

شناسهٔ خبر: 86423 -
چاپ خبر چاپ خبر
فرماندار خلیل آباد ساماندهی بازار شهرستان روز را امری ضروری دانست و گفت: بازار روز مزایا و معایبی دارد و باید مورد بررسی قرار گیرد اگر این بازار مشکلاتی را برای شهرستان ایجاد کرده، نسبت به بازنگری در این باره اقدام شود.

به گزارش یار خراسانی، مجتبی شاکری ظهر امروز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه نقشه راه توسعه سلامت شهرستان مشخص شده است، اظهار داشت: سند توسعه سلامت باید بومی سازی شود تا بتوانیم به اهداف بسیار خوبی که در این سند وجود دارد برسیم.

وی با تاکید بر اینکه تنوع بیماری ها بسیار زیاد و این ناشی از سبک زندگی مردم است، خاطرنشان کرد: اجتماعی کردن موضوع سلامت بسیار حائز اهمیت است که می تواند کمک شایانی به کاهش بیماری ها داشته باشد.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه مجمع خیرین سلامت به صورت جدی در شهرستان عملیاتی نیست، تصریح کرد: در حوزه سلامت و بهداشت و درمان نیازمند ایجاد تشکل های مردم نهاد در سطح شهرستان هستیم.

وی با بیان اینکه مضرات دخانیات و عوارض سوء مصرف مواد دخانیات بر کسی پوشیده نیست، اذعان کرد: مصرف قلیان در بین خانواده ها، جوانان و مخصوصا بانوان شایع شده و باید در این مورد اقدامات مثمرثمری را انجام داد.

شاکری در ادامه ساماندهی بازار شهرستان روز را امری ضروری دانست و عنوان کرد: بازار روز مزایا و معایبی دارد و باید مورد بررسی قرار گیرد اگر این بازار مشکلاتی را برای شهرستان ایجاد کرده، نسبت به بازنگری در این باره اقدام شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه یکی از ضروریات شهرستان پیش سرد کشتارگاه است، تشریح کرد: فعال بودن پیش سرد به دلیل اهمیت سلامتی مردم بسیار حائز اهمیت است و نباید در این خصوص غفلتی صورت گیرد.

 

باید زمینه ارتقای ایمنی و کاهش بروز حوادث در سطح شهرستان را فراهم کنیم

سید محمد هاشمی در این مراسم اظهار داشت: جامعه باید به سمتی حرکت کند که میزان خطرات کم شود و مردم با آرامش زندگی کنند و این تنها یک وحدت رویه و برنامه ریزی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه طرح پیشگیری از حوادث در قالب جامعه ایمن در سال ۷۴ از طرف وزارت بهداشت و درمان ارائه شد، خاطرنشان کرد: در ابتدای راه اندازی این طرح چند شهرستان به صورت پایلوت آن را اجرا کردند و خلیل آباد نیز در سال ۸۹ به جامعه جهانی ایمن پیوست.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد با تاکید بر اینکه ارتقاء ایمنی گروه ها و محیط های در معرض خطر را از اهداف جامعه ایمن دانست و تصریح کرد: در جامعه ایمن تمام مردم، مسئولان و ارگان های دولتی و غیر دولتی باید به وظایف خود واقف باشند.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: اعضای این جامعه باید در جهت دستیابی به جامعه مورد نظر و همچنین در جهت پیشگیری از بروز انوع آسیب ها در کلیه اماکن و محیط های زندگی برای همه گروه های سنی حرکت کنند.

هاشمی با بیان اینکه در راستای اجرای جامعه ایمن حوادث باید به صفر یا حداقل ممکن برسد، عنوان کرد: سوانح و حوادث از اولین علل مرگ و میر و از کار افتادگی به ویژه در قشر جوان و فعال جامعه است و همه ساله خسارت های مالی و جانی فراوانی را وارد می کند.

وی تشریح کرد: باید بتوانیم با طراحی و برنامه ریزی اقدامات مداخله ای و پیشگیرانه، زمینه ارتقای ایمنی و کاهش بروز حوادث در سطح شهرستان را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.