توصیه‌های آموزشی در کمتر از ۲۰ روز مانده به کنکور سراسری ۹۷

شناسهٔ خبر: 87526 -
چاپ خبر چاپ خبر


یک مشاور تحصیلی در فاصله کمتر از ۲۰ روز مانده به بزرگ‌ترین رویداد آموزشی کشور به بیان مهم‌ترین توصیه‌های آموزشی برای کنکوری‌ها پرداخت و آرامش را مهم‌ترین عنصر روزهای پایانی دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین حاجی، مشاور تحصیلی در آستانه کمتر از ۲۰ روز مانده به کنکور سراسری ۹۷ در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس علمی شبکه خبری تهران نیوز، آرامش را مهم‌ترین عنصر مهلت باقی‌مانده تا مهم‌ترین رویداد آموزشی کشور دانست و اظهار داشت: چه دانش‌آموزی که یک سال درسش را خوانده و چه دانش‌آموزی کهدرسش را نخوانده باید آرامش داشته باشد.

وی به نقش حیاتی والدین دانش‌آموزان اشاره کرد و افزود: اولین درجه آرامش از طرف پدر و مادرها به دانش‌آموزان منتقل می‌شود. والدین باید در این زمان کم باقی‌مانده در کنار فرزندانشان باشند و نکات لازم را به آن‌ها گوشزد کنند.

این مشاور تحصیلی در ادامه خطاب به دانش‌آموزانی که برنامه منظمی داشته‌ و دروس را تمام کرده‌اند، گفت: این دسته از دانش‌آموزان باید به جمع‌بندی و مرور مطالب بپردازند. این دانش‌آموزان باید هر روز از خودشان آزمون بگیرند و میزان آمادگی خودشان را بسنجند.

حاجی با اشاره به دسته دیگری از دانش‌آموزان که در جمع‌بندی دروس ناموفق بوده‌اند، عنوان کرد: این‌ها هم نباید ناامید شوند. البته شرایط کنکور تجربی سخت‌تر از ریاضی و انسانی است چرا که متقاضی بیشتری دارد.

وی که خود از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت است، به ارائه راه حل برای این دسته از دانش‌آموزان پرداخت و بیان داشت: این دسته باید بر روی مسائلی که هر سال در آزمون سراسری تکرار می‌شود، تمرکز کنند و مطالب مهم هر درس را پیدا کند.

این رتبه برتر کنکور در عین حال یادآور شد: البته چنین دانش‌آموزی قطعا نباید به رتبه‌های بالا امید داشته باشد اما شرایط کنکور متفاوت است و ممکن است که هر اتفاقی رخ دهد.

حاجی بخش پایانی مشاوره‌هایش را به تشریح چگونگی آزمون‌های جامع و شبیه‌ساز کنکور سراسری ۹۷ اختصاص داد و گفت: برخی به صورت یک روز در میان و برخی دیگر هم به صورت سه روز یک بار از خودشان آزمون می‌گیرند.

وی در ادامه افزود: این آزمون‌ها باید همانند جلسه کنکور از ساعت ۸ صبح آغاز شوند و دانش‌آموزان باید خود را موظف کنند تا ساعت ۱۲:۱۰ در جلسه بنشینند  چرا که اجازه خروج از جلسه آزمون را ندارند.

این مشاور تحصیلی در ادامه پوشش دانش‌آموزان را هم از اهمیت خاصی برخوردار دانست و مطرح کرد: پیشنهاد می‌شود که دانش‌آموزان آزمون شبیه‌ساز را با همان لباسی بدهند که می‌خواهند با آن به جلسه اصلی کنکور بروند.

دانش‌آموزان باید به پر کردن پاسخنامه‌ها عادت کنند. حاجی با طرح این جمله ادامه داد: خیلی از دانش‌آموزان را مشاهده کرده‌ام که پاسخ تست‌ها را در کتابشان می‌دهند و این امکان کم‌آوردن وقت در جلسه کنکور را افزایش می‌دهد.

وی در پایان به اصلی‌ترین مشکل دانش‌آموزان در جلسه کنکور پرداخت و خاطرنشان کرد: معمولا دانش‌آموزان درس‌خوان با کمبود وقت مواجه می‌شوند که باید با بودجه‌بندی صحیح زمان مراقب این مورد تاثیرگذار باشند.

انتهای پیام/*

 ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.