خطیب جمعه خلیل‌آباد:

تغییر و ترمیم تیم اقتصادی کابینه دولت لازم و ضروری است / مردم باید شاهد ایستادگی مسئولان در سازمان‌دهی امور باشند

شناسهٔ خبر: 89059 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه مردم اگر شاهد ایستادگی مسئولان در سازمان‌دهی امور باشند قطعاً کمبودها را تحمل می کنند، گفت: تغییر و ترمیم در کابینه به ویژه در تیم اقتصادی دولت یک امر لازم و ضروری است که امیدواریم این مهم به زودی اتفاق بیفتد.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ اظهار داشت: مقام معظم رهبری بعد از بازی ایران و پرتقال به وزیر ورزش فرمودند که به تیم ملی ایران بگویید که شما پیروز و سرافراز برگشتید آفرین ان شاء الله موفق باشید.

 

مردم اگر شاهد ایستادگی مسئولان در سازمان‌دهی امور باشند قطعاً کمبودها را تحمل می کنند

وی با بیان اینکه این پیام در پی تساوی ارزشمند ملی پوشان در برابر پرتقال، قهرمان اروپا صادر شد، خاطر نشان کرد: این مسئله بسیار مهمی است که ایران توانمندی ایستادگی در برابر تیم پرتقال و اسپانیا دارد با توجه به صحبت هایی که می شد که ایران حتی یک لحظه نمی تواند در برابر تیم های بزرگ به ایستد ولی حقیقت چیز دیگری بود که تشکر رهبر انقلاب و مردم از ملی پوشان کشور و شادی مردم بعد بازی ها و همچنین استقبال بی نظیر از ملی پوشان را به دنبال داشت.

خطیب جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه آنچه برای مردم و رهبری اهمیت دارد مشاهده تلاش و کوشش و غیرت ورزی برای رسیدن به موفقیت است ولو اگر در پایان به نتیجه دلخواه دست پیدا نکنید، تصریح کرد: همین ایستادگی یک ارزش است و مردم اگر ببیند مسئولان نظام برای ساماندهی امور مردم به طور مداوم در حال کوشش هستند کمبودها را تحمل خواهند کرد و این نشان از امید و برداشتن موانع است.

وی با بیان اینکه آمریکا جنگ تبلیغاتی و اقتصادی گسترده ای علیه ملت ایران شروع کرده است، اذعان کرد: برجام داخلی باید راه اندازی شود و از سرمایه بی نظیر ملت برای عبور از این مشکلات استفاده کنیم و مدیران باید تلاش بیشتری داشته باشند و بدانند که هنوز تحریم جدید از سوی دشمن علیه ما آغاز نشده و حدود ۵ ماه فرصت داریم.

 

مبارزه قاطع مسئولان با اخلالگران اقتصادی یکی از راه های مهار نوسانات و التهابات است

ناهیدی با اشاره به اینکه التهابات و نوسانات اخیر کشور جنبه روانی دارد و حاصل جنگ روانی دشمن است، عنوان کرد: یکی از راه های مهار نوسانات و التهابات اقتصادی، مبارزه قاطع مسئولان با فعالیت های سوداگرانه و اخلالگرانه در اقتصاد کشور است.

وی ادامه داد: اگر با شرکتی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی دولت کالا وارد کرده ولی این کالا را با مبنای ارز بازار فروخته، اگر با شرکتی که ارز دولتی گرفته ولی کالایی وارد نکرده، اگر با شرکتی که ارز ۴۲۰۰ تومانی دولت را گرفته و کالا وارد کرده ولی آن را به بازار تزریق نکرده، اگر با شرکتی که هزاران خودرو را به صورت غیر قانونی وارد کرده و صدها مورد دیگر این روزها برخورد قاطع و سریع صورت گیرد کمتر شاهد اخلالگری در عرصه اقتصاد کشور هستیم.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تشریح کرد: رئیس قوه قضاییه ضمن هشدار به اخلال گران اقتصادی آن‌ها را مفسد فی الارض نامید و اخلال در نظام اقتصادی کشور مجازات اعدام دارد و ما در اجرای این قانون هیچ تردیدی نداریم

 

چین سالانه بیش از ۸۰ هزار نفر را به عنوان مفسد اقتصادی اعدام می کند

وی با بیان اینکه چین که از سی سال پیش برنامه توسعه اقتصادی خود را طراحی و به اجرا در آورده، در برخورد با اخلالگران اقتصادی هیچ مماشاتی نداشته است، تأکید کرد: کشور چین سالانه بیش از ۸۰ هزار نفر در چین به عنوان مفسد اقتصادی و اخلالگر در نظام اقتصادی این کشور اعدام می شوند و دولت چین با این عزم و اراده تولید ناخالصی خود را به حدی رسانده که با آمریکا و اروپا برابری می کند.

حجت الاسلام ناهیدی همچنین بیان کرد: در حالی که دشمن در حوزه اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران آرایش نظامی و جنگی گرفته و هر روز رجزخوانی می کند، مردم کمتر احساس می کنند که نهاد های مسئول در این زمینه همین آرایش به خود گرفته باشند.

وی در ادامه ابراز کرد: تغییر و ترمیم در کابینه به ویژه در تیم اقتصادی دولت که می تواند تأثیرگذار باشد یک امر لازم و ضروری است که امیدواریم این مهم به زودی اتفاق بیفتد.

جهاد کشاورزی بعد از انقلاب با برنامه پیش رفته است / ۸۵ درصد مردم خلیل آباد به شغل کشاورزی و دامداری مشغول هستند

خطیب جمعه خلیل آباد در ادامه ضمن تقدیر از زحمات جهاد کشاورزی اظهار داشت: جهاد کشاورزی یکی از بازوهای انقلاب محسوب می شود که به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب انقلاب با توجه به خشکسالی شدیدی که در کشور وجود داشته، تولید محصولات کشاورزی در کشور قریب ۷ برابر شده است، خاطرنشان کرد: تولید محصولات کشاورزی از ۱۸ میلیون تن که در ابتدای انقلاب بود به ۱۲۰ میلیون تن رسیده و این نشان می دهد که جهاد واقعاً با برنامه پیش رفته است.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: قبل از انقلاب دولت تنها توان تامین مواد غذایی برای ۳۳ روز در کشور داشته و عمده نیازمندیها از خارج کشور وارد می شده ولی امروز حدود ۹۰ درصد از مواد غذایی مورد نیاز کشور از داخل تامین می شود.

 

پیش بینی تولید ۱۳٫۵ میلیون تن گندم در سال جاری در کشور

وی با بیان اینکه در زمینه های تولید و ذخیره سازی گندم بعد از انقلاب رشد قابل توجه پیدا کرده است، اذعان کرد: ظرفیت ذخیره سازی سیلوهای گندم بعد از انقلاب، ۲ هزار درصد رشد داشته است و در سال جاری با پیش بینی تولید ۱۳٫۵ میلیون تن گندم همانند سال های قبل، خودکفایی در این محصول تداوم خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه شکر بعد از گندم دومین محصول مهم در تامین انرژی غذایی مردم محسوب می شود، عنوان کرد: طبق اعلام جهاد کشاورزی از یک میلیون و یکصد هزار به دو میلیون افزایش پیدا کرده است.

ناهیدی ادامه داد: دانه های روغنی، محصولات باغی، میوه، سبزیجات، شیلات، تخم مرغ، عسل، شیر خام و… بعد از انقلاب بسیار رشد چشم گیری در کشورداشته است که جای دارد از زحمات دست اندرکاران جهاد کشاورزی تقدیر و تشکر شود.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد مردم خلیل آباد به شغل کشاورزی و دامداری مشغول هستند، خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی شهرستان خلیل آباد نیز در زمینه ترویج، تبلیغ و حمایت از کشاورزان و باغداران در بخش باغداری و زراعی و گلخانه ای حضور فعالی داشته است.

 

آب از عوامل آبادانی و سرسبزی زمین و پیدایش انسان است

خطیب جمعه خلیل آباد همچنین با اشاره به فرا رسیدن هفته صرفه جویی در مصرف آب، اظهار داشت: همه ساله با شروع تابستان و فصل گرما مصرف آب به صورت قابل توجهی افزایش پیدا می کند.

وی با اشاره به منابع آب از دیدگاه آیات و احادیث، تصریح کرد: آسمان، باران از ابرها، استخراج آب از چاه، دریا، زمین، کوه ها از منابع تأمین آب از دیدگاه آیات و احادیث است.

ناهیدی در ادامه به نقش آب در زندگی بشری کرد و گفت: آب از عوامل آبادانی زمین و بهداشت و تأمین علوفه دام ها و تأمین منابع غذایی و از عوامل پیدایش انسان ها و سرسبزی زمین است.

 

از اوایل دهه ۷۰ تمام دشت های خراسان با افت آب های زیرزمینی مواجه است

وی با بیان اینکه حیات همه موجودات زنده به آب بستگی دارد، اذعان کرد: اسلام با اسراف مخالفت جدی دارد و بهترین راهکار در این مایه حیاتی، صرفه جویی از یک طرف و پرهیز از اسراف در طرف دیگر است.

امام جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه از اوایل دهه ۷۰ تمام دشت های خراسان با افت آب های زیرزمینی مواجه است، عنوان کرد: کمتر از ۱۸۰ میلی متر در سال است و بخش اعظمی از مصارف مورد نیاز از منابع زیر زمینی تأمین می شود.

وی در پایان با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ درصد از منابع آبی برداشت می شود در حالی که حدود ۲۰ درصد اضافه برداشت داریم، خاطرنشان کرد: همه باید با صرفه جویی و پرهیز از اسراف در برابر این نعمت بی نظیر الهی سهیم باشند.

انتهای پیام/

 

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.