«الوفاق»: دولت بحرین برای تحکیم استبداد و دیکتاتوری تلاش می‌کند

شناسهٔ خبر: 87461 -
چاپ خبر چاپ خبرخبرگزاری فارس:  «الوفاق»: دولت بحرین برای تحکیم استبداد و دیکتاتوری تلاش می‌کند

جمعیت ملی-اسلامی «الوفاق» به عنوان بزرگ‌ترین جمعیت معارض بحرین به تصمیم پادشاه این کشور برای محرومیت اعضای جمعیت‌هی منحله از نامزدی در انتخابات واکنش نشان داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جمعیت الوفاق در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم دولت برای محروم کردن اعضای جمعیت‌های ملی از حقوق مدنی و سیاسی، بیش از ۵۰ هزار نفر از شهروندان را در برمی‌گیرد.

در این بیانیه آمده است که این تغییرات قانون تلاشی از سوی دولت بحرین برای جبران شکست بزرگ سیاسی خود در نتیجه استمرار حرکت‌های مردمی به سمت دموکراسی و ساختن دولت عدالت‌ و قانون‌محور است.

طبق گزارش شبکه المنار، الوفاق با اشاره به اینکه هیچ جای دنیا نمونه این قانون وجود ندارد، افزود که این تصمیم دولت بحرین نیز شیوه‌های آن برای تحکیم استبداد و قبضه ارکان حیات با استفاده از قانون و موسسات به نفع دیکتاتوری را آشکار می‌کند.

الوفاق همچنین بار دیگر بر ضرورت توجه به «اعلامیه بحرین» + به عنوان راه آغاز حقیقی برای دستیابی به راهکار سیاسی تأکید و اشاره کرد که بند پنجم این اعلامیه تأکید دارد که «مشارکت سیاسی شهروندان در تصمیم‌گیری‌های سیاسی و شرکت در موسسات جامعه مدنی با اختیار و اراده کامل آنها خواهد بود.»

جمعیت مذکور اخیرا از طرح خود با عنوان «اعلامیه بحرین» جهت دستیابی به راهکار حل بحران در بحرین خبر داده بود.

«حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین با اصلاح ماده سوم قانون مربوط به حقوق سیاسی موافقت کرده که به موجب آن «رهبران و اعضای جمعیت‌های سیاسی منحله از نامزدی در مجلس نمایندگان ممنوع می‌باشند.» (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.