رئیس اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد؛

۴۵ درصد مدارس خراسان رضوی تحت پوشش طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی

شناسهٔ خبر: 86105 -
چاپ خبر چاپ خبر
رئیس اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: 45 درصد مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه در سال که گذشت در سطح استان تحت پوشش طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آموزش مهارت های زندگی با اولویت آموزش به روش بازی قرار گرفتند.

مژگان ساعدی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، در خصوص اقدامات آموزش و پرورش در پیشگیری از آسیب های اجتماعی اظهار داشت: در حیطه مراقبت از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و در راستای تفاهم نامه های مختلفی که داشتیم نواقص متفاوتی را پیگیری کردیم و با دستگاه های متفاوتی از جمله بهزیستی، علوم پزشکی، دادگستری، نیروی انتظامی و همکاران در حیطه مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل وارد تفاهم شدیم.

وی همچنین ادامه داد: برای سه گروه هدف اولیاء، دانش آموزان و همکاران کارگاه های آموزشی با رویکرد پیشگیرانه، پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، فضای مجازی و محیط های غیر رسمی، خشونت و مهارت هایی که منجر به دیگر آسیب ها می شود برگزار شده است.

رئیس اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ۴۵ درصد مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه در سال که گذشت در سطح استان تحت پوشش طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آموزش مهارت های زندگی با اولویت آموزش به روش بازی قرار گرفتند

وی با بیان اینکه برای اولیا و همکاران به طور همزمان طرح آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در هر مدرسه اجرا شد، تصریح کرد: طرح های استانی دیگری در کنار آموزش والدین و همکاران تحت عنوان قاضی مدرسه، والدین پیشگام، فرزند پروری، آموزش رشد مدار اجرا شد.

ساعدی با تأکید بر اینکه تفاهم نامه سه جانبه ای بین سه نهاد ریاست جمهوری، مبارزه با مواد مخدر، وزارت کشور و وزارت آموزش و پرورش امضاء شد، اذعان کرد: در این تفاهم نامه در سالی که گذشت بیشتر به رویکرد پیشگیری از اعتیاد پرداخته شد.

وی همچنین در ادامه عنوان کرد: کارگاه های آموزشی تاب آوری برای دانش آموزانی که در خانواده های در معرض خطر اعتیاد بودند و یا دارای فرد معتاد بودند برگزار شد و همچنین برای والدین و همکاران طرح های پیشگیرانه ای به طور همزمان اجرا شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در بحث فضای مجازی با توجه به وجود تأکیداتی که در کشور بود خود استان وارد کارهای آموزشی شد، تشریح کرد: آموزش سواد رسانه نیز برای معلمان تفکر و سبک زندگی معلمان علوم اجتماعی و معلمان سواد رسانه انجام گرفت و ان شاء الله به صورت آبشاری با آموزش هایی که در استان فرا گرفته اند تا آموزش را در شهرستان های خود به کف مدرسه بکشانند.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با کمک مسئولان و معلمان در سال پیش رو بتوانیم اقدامات بهتری را در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی انجام دهیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.