امام جمعه خلیل آباد:

نماز جمعه می تواند اثرگذاری کیفی و عمیقی داشته باشد / جمعیت بیشتری در خلیل آباد باید از نماز جمعه بهره مند شوند

شناسهٔ خبر: 84314 -
چاپ خبر چاپ خبر
امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه نماز جمعه از نوع رسانه های مستقیم است که اثرگذاری کیفی و عمیق تری می تواند داشته باشد، گفت: نماز جمعه شهرستان خلیل آباد وضعیت خوبی دارد ولی این مقدار برای ما کافی نیست و جمعیت بیشتری باید از نماز جمعه بهره مند شوند.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در شورای مرکزی ستاد نماز جمعه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: ستاد نماز جمعه دارای دو ستاد مرکزی و اجرایی است و ستاد مرکزی تصمیمات اصلی را می گیرد و ستاد اجرایی این تصمیمات را به مرحله اجرا در می آورد.

وی با بیان اینکه نماز جمعه نیز از نوع رسانه های مستقیم است که اثرگذاری کیفی و عمیق تری می تواند داشته باشد، خاطرنشان کرد: چون کرسی رسانه و تبلیغی با شعائر دینی پیوند خورده، از این جهت تأثیرگذاری بیشتری دارد.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: نماز جمعه یک نهاد اجتماعی است که می تواند نقش و کارکرد آگاهی بخشی، آموزش های دینی، تربیتی، شعائری، تعلیمی، هدایتی، اطلاع رسانی در مسائل مهم بین المللی، مالی و منطقه ای نسبت به حوادث و وقایع داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه بسیج اجتماعی و سیاسی و نقد مسائل سیاسی و اجتماعی در جامعه، وحدت بخشی و… می تواند از کارکردهای نماز جمعه باشد، اذعان کرد: کارکرد های نماز جمعه باید از قوه به فعلیت برسد و نیاز به شرایط و ملاحظات مختلف دارد.

ناهیدی با اشاره به اینکه نماز جمعه نقش واسط بین حکومت، دولتمردان، جامعه و مردم را دارد، عنوان کرد: نماز جمعه از دست آوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی محسوب می شود که خدمات بسیار بزرگ و مهمی را به انقلاب ارائه داده است.

وی با بیان اینکه آسیب هایی وجود دارد که نماز جمعه را تهدید می کند، تشریح کرد: نماز جمعه باید بر اساس پژوهش و تحقیقات میدانی، مخاطب سنجی و نظر سنجی صورت گیرد ولی معمولاً یک حالت سطحی را دنبال می کنند.

این مقام مسئول همچنین در ادامه بیان کرد: علاوه بر بُعد مردمی، آسیب هایی که حکومت را تهدید می کند بر روی نماز جمعه تأثیر منفی دارد و عموم مردم نمی توانند تفکیک کنند که مسائل حکومت ارتباطی به مسائل نماز جمعه ندارد ولی مردم در عین حال نماز جمعه را حکومتی می دانند و این کار را سخت می کند.

وی با اشاره به اینکه تهدیداتی که نسبت به دین در فضای مجازی وجود دارد و گرایش به دین داری را مورد هجوم قرار دادند به عنوان یک آسیب در نماز جمعه مطرح است، تأکید کرد: ممکن است عواملی در درون نماز جمعه به عنوان آسیب وجود داشته باشد.

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه امام جمعه هر شهری اگر خطبه های حساب شده ای نداشته باشد می تواند شهر را به هم بریزد، ابراز کرد: اگر امام جمعه نسبت به مسائل روز آگاهی لازم و خط مشی سیاسی درستی نداشته باشد مشکلاتی را ایجاد می کند.

وی با تأکید بر اینکه هدف از تشکیل شورای مرکزی نماز جمعه را توجه و عنایت به مسائلی دانست که می تواند در باشکوه برگزار شدن نماز جمعه در سطح شهرستان تأثیر گذار باشد، افزود: نماز جمعه شهرستان خلیل آباد وضعیت خوبی دارد ولی این مقدار برای ما کافی نیست و جمعیت بیشتری باید از نماز جمعه بهره مند شوند.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در پایان خاطرنشان کرد: حضور جوانان در نماز جمعه شهرستان کمرنگ است و باید بتوانیم زمینه حضور مطلوب جوانان در نماز جمعه را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.