معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد؛

معلمان، مربیان و مشاوران باید اخلاق محوری را سرلوحه کار خود قرار دهند / افزایش ۲۵ درصدی حضور دانش آموزان خراسان رضوی در المپیاد درون مدرسه ای

شناسهٔ خبر: 86112 -
چاپ خبر چاپ خبر
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از افزایش 25 درصدی حضور دانش آموزان خراسان رضوی در المپیاد درون مدرسه ای خبر داد و گفت: معلمان، مربیان و مشاوران باید اخلاق محوری را هم سرلوحه کار خود قرار دهند و جنبه های اخلاقی را در دانش آموزان پرورش دهند و همچنین جنبه های اخلاقی را رعایت کنند.

صفدر سلطانی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، در خصوص اقدامات حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار داشت: در حوزه تربیت بدنی و سلامت سه کد فعالیت داریم که شامل حوزه تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی، حوزه سلامت، تندرستی و بهداشت و حوزه مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: پیگیر نشاط، شادابی و سلامتی جسمانی و همچنین سلامتی روانی دانش آموزان هستیم که با کمک مربیان تربیت بدنی، مراقبین سلامت و مشاوران محقق شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه سیاست های کلی که معاونت تربیت بدنی و سلامت پیگیری می کند در چند زمینه مشهود است، تصریح کرد: یکی از تأکیدات حوزه تربیت بدنی بر مدرسه محوری است و فعالیت ها بیشتر در کف مدرسه توسط دانش آموزان و معلمان انجام شود تا فراگیر و عمومیت داشته باشد.

وی ادامه داد: در ضمن اینکه فعالیت های ورزشی و سلامت در مدارس انجام می گیرد معلمان، مربیان و مشاوران باید اخلاق محوری را هم سرلوحه کار خود قرار دهند و جنبه های اخلاقی را در دانش آموزان پرورش دهند و همچنین جنبه های اخلاقی را رعایت کنند.

سلطانی با تأکید بر اینکه کیفیت بخشی به فعالیت های نیز از دیگر ضروریاتی است که در دستور کار حوزه تربیت بدنی و سلامت قرار گرفته است، اذعان کرد: قالب فعالیت هایی که توسط حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی انجام می گیرد به نوعی تمرکز زدایی صورت گرفته است و در برخی شهرستان ها اجرا می شود.

وی با بیان اینکه شهرستان ها نیز باید قالب فعالیت ها را در مدارس انجام دهند تا کیفیت بخشی لازم در این زمینه انجام شود تا بتوانیم ادعا کنیم که دانش آموزان در فعالیت های شرکت دارند، عنوان کرد: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای نیز از جمله فعالیت هایی است که به مدارس سپرده شد.

این مقام مسئول همچنین در ادامه تشریح کرد: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در واقع یک راهکار واقعاً عالی برای مشارکت اولیاء، دانش آموزان و همکاران در فعالیت های ورزشی است که اثرات خیلی خوبی داشته و فعالیت ها از بطن مدارس شروع و در سطح کشور نیز با مدرسه قهرمانی و کانون قهرمانی فعالیت های ورزشی پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد از دانش در فعالیت های المپیاد درون مدرسه ای شرکت می کنند و این بدان معنی است که حداقل ۵۰ درصد دانش آموزان در یک رشته ورزشی شرکت دارند، تأکید کرد: یکی از توفیقات المپیاد این بوده که هر دانش آموز در یکی از رشته های فوتبال، تنیس روی میز، والیبال، فوتسال و… فعالیت مستمر دارد.

سلطانی در پایان خاطرنشان کرد: در گذشته تنها ۲۵ درصد دانش آموزان در المپیاد درون مدرسه ای حضور داشتند که امروزه این آمار به ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.