دادستان خلیل آباد مطرح کرد؛

لزوم اجرای قانون مصوب هوای پاک در خلیل آباد / برخی از ادارات باید دغدغه زیست محیطی داشته باشند

شناسهٔ خبر: 84929 -
چاپ خبر چاپ خبر
دادستان خلیل آباد بر لزوم اجرای قانون مصوب هوای پاک در شهرستان تأکید کرد و گفت: هر اداره ای که در موضوع آب، خاک و هوا فعالیت می کند بایستی دغدغه زیست محیطی داشته باشد و ملاحظات زیست محیطی مبنی بر عدم آلودگی منابع طبیعی را مدنظر قرار دهد.

به گزارش یار خراسانی، حمید سلطانی پیش از ظهر امروز در نشست با کارکنان محيط زيست خلیل آباد اظهار داشت: با توجه به اهمیتی که در موضوع حفظ و صیانت از محیط زیست وجود دارد مطمئناً دستگاه قضایی با جدیت در مسائل محیط زیستی و بهداشتی شهرستان حمایت خود را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هر اداره ای که در موضوع آب، خاک و هوا فعالیت می کند بایستی دغدغه زیست محیطی داشته باشد، خاطرنشان کرد: این دستگاه ها باید ملاحظات زیست محیطی مبنی بر عدم آلودگی منابع طبیعی را مدنظر قرار دهند.

دادستان خلیل آباد با تأکید بر اینکه قانون هواي پاك مصوب سال ۹۶ مي بايست در شهرستان رعايت شود، تصریح کرد: متوليان حوزه بهداشت، پسماند و انواع آلودگي ها مي بايست تمام تلاش خود را جهت داشتن محيط زيست سالم به كار گیرند و فعاليت آن‌ها به نحوي باشد كه به محيط زيست آسيبي وارد نشود.

وی با اشاره به اینکه فعاليت هر واحد صنعتي كه مغاير با ضوابط و استانداردهاي زيست محيطي باشد ممنوع و جرم محسوب می شود، اذعان کرد: این واحد های صنعتی در صورت عدم توجه به اخطاريه هاي اداره محيط زيست ممكن است طبق ماده ۱۱۴ قانون آئين دادسرا كيفري حکم ممنوعیت ادامه فعاليت آن‌ها صادر شود.

سلطانی همچنین در ادامه عنوان کرد: اگر واحد صنعتي، خدماتي و… وجود داشته باشد كه فعالیت آن ضرری به مردم برساند و مردم از فعالیت این واحد ها آسيب ببينند مطمئناً دادستاني ورود خواهد داشت.

وی در پايان داشتن محيط زيست سالم و با نشاط را لازمه زندگي سالم و حق شهروندان دانست و خاطرنشان کرد: موضوع فرهنگ سازي در زمينه حفاظت از محيط زيست و هم انديشي جهت رفع مشكلات زيست محيطي حائز اهمیت است و باید به آن توجه شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.