خطیب جمعه خلیل آباد:

بسیج امروز بازیگر اصلی تحولات منطقه است / سوم خردار سند پیروزی یک ملت در برابر سلطه گران است

شناسهٔ خبر: 84713 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه امروزه بار دیگر بسیج در میدان تحولات منطقه وارد شده و بازیگر اصلی صحنه است، گفت: سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر سند پیروزی یک ملت در برابر سلطه گران است.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه سوم خرداد یادآور حماسه جاوید آزادسازی خرمشهر است، اظهار داشت: سالروز آزادسازی خرمشهر به روز مقاومت و ایثار و پیروزی نامگذاری شده است.

 

آزاد سازی خرمشهر سند پیروز یک ملت در برابر سلطه گران است

وی با اشاره به اینکه سوم خردادماه سند پیروزی یک ملت در برابر سلطه گران است، خاطرنشان کرد: صدام فتح چند روزه تهران را در سر داشت و در مدت کوتاهی ماشینش متوقف شد و ۴۴ کشور حامی او اعتراف کردند که صدام در برابر ایران شکست خورده است.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه پیروزی های ایران در جنگ به تعداد نفرات و ادوات نبود بلکه این پیروزی ها با فرهنگ و تفکر بسیجی و گفتمان مقاومت حاصل شد، تصریح کرد: قبل از پایان جنگ برخی در داخل کشور از پایان کار بسیج و اتمام دشمنی سلطه گران سخن می گفتند، ولی امام فرمودند بسیج باید مثل گذشته و با اطمینان خاطر به کار خود را انجام دهد.

 

بسیج امروزه بازیگر اصلی میدان تحولات منطقه است

وی با بیان اینکه امام (ره) فرمودند که بسیج باید بداند که کارش به پایان نرسیده و انقلاب اسلامی در جهان نیازمند فداکاری های بسیجیان است، اذعان کرد: امام راحل با تاکید بر اینکه شکل گیری هسته های مقاومت در تمام نقاط جهان از این جهت است که  بسیج تجربه های ارزشمندی را در اختیار ما قرار داده  و این تجربه می تواند در بیرون از کشور نیز پیش برنده گفتمان اسلام ناب و انقلاب اسلامی باشد.

ناهیدی با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال این است که پایگاه های شیعه را در دنیا بکوبند چون فکر می کردند این پایگاه ها حامی انقلاب جمهوری اسلامی ایران هستند، عنوان کرد: امروزه بار دیگر بسیج در میدان تحولات منطقه وارد شده و بازیگر اصلی صحنه است و جوانان شهادت طلب عراقی، سوری، لبنانی، یمنی، پاکستانی و افغانستانی با الگو گیری از بسیج یادگار امام راحل با کمترین امکانات ولی با ایمان حداکثری به میدان آمده اند.

 

فرهنگ شهادت طلبی در جهان جاری است

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ شهادت طلبی در جهان جاری است، تشریح کرد: انصارالله یمن، حشدالشعبی عراق، حزب الله لبنان و… که امروز پیروز میدان هستند الگو خود را بسیج مستضعفین و تفکر جهادی قرار داده اند.

امام جمعه با اشاره به اینکه سه انتخابات مهم در کشورهای عراق لبنان و تونس رخ داد که همه طیف اسلام گرا، مجاهدین و مومنان موفق شدند ، بیان کرد: با تمام شیطنت دشمن اثرات انقلاب شکوهمند اسلامی در منطقه قابل مشاهده است و همه باید به تکلیف خود عمل کنیم.

 

کشف ۳۴۴ کیلوگرم مواد مخدر توسط نیروی انتظامی خلیل آباد جای تقدیر و تشکر دارد

وی در ادامه ضمن تقدیر از خدمات نیروی انتظامی شهرستان خلیل آباد در خصوص کشف محموله سنگین مواد مخدر، افزود: نیروی انتظامی شهرستان موفق به کشف ۳۴۴ کیلوگرم از انواع مواد مخدر شدند، موفقیت های بزرگ نیروی انتظامی نشان دهنده وجود یک نیروی انتظامی پویا، پرتلاش و بیدار است.

حجت الاسلام ناهیدی همچنین در ادامه تاکید کرد: در ارتباط با احترام به ماه مبارک رمضان باید نیروی انتظامی را کمک کنیم و یار و یاور نیروی انتظامی باشیم تا فضای معنوی بر شهرستان خلیل آباد حاکم باشد.

 

ماه رمضان ماه برکت، رحمت و مغفرت است

وی در پایان ماه مبارک رمضان را ماه برکت، رحمت و مغفرت دانست و ابراز کرد:  ماه رمضان بهترین فصل برای مدیریت ارتباط انسان با خداوند متعال است و این ماه به سه دهه برکت، رحمت و مغفرت تقسیم شده است که باید نهایت استفاده از این ماه را داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.