خطیب جمعه خلیل آباد:

ایران فعالیت های هسته ای خود را در صورت خروج آمریکا از برجام شروع می کند

شناسهٔ خبر: 83328 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد خروج از برجام و برگشت به فعالیت های هسته ای از دیگر برنامه های ایران بعد از اقدام آمریکا مبنی بر خروج از برجام دانست و گفت: آمریکا در توافق برجام تعهداتی داد که به هیچ یک از این تعهدات پایبند نبود.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام سید رضا هاشمی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: آمریکا در توافق برجام تعهداتی داد که به هیچ یک از این تعهدات پایبند نبود و بر اساس اعلام سازمان بین المللی، ایران به تمام تعهدات خود پایبند بوده است.

وی با بیان اینکه اگر آمریکا خواسته باشد از برجام خارج شود دولت و مقامات ایران نیز برنامه هایی را برای بعد از خروج آمریکا از برجام اعلام کرده اند، خاطرنشان کرد: دولتمردان در توافق برجام اجازه بازرسی از مراکز هسته ای را به طرف توافق داده اند و اولین عکس العمل ایران بعد از خروج آمریکا از برجام، متوقف شدن این بازرسی ها خواهد بود.

خطیب جمعه خلیل آباد خروج از برجام و برگشت به فعالیت های هسته ای از دیگر برنامه های ایران بعد از اقدام آمریکا مبنی بر خروج از برجام دانست و تصریح کرد: اگر در مقابل زور سر تعظیم فرود آورده شود و از دشمن طلب خیر شود کار پسندیده ای نیست.

وی با تاکید بر اینکه ما در مقابل آمریکا همانند بعد از انقلاب ایستادگی خواهیم کرد و پیشرفت های قابل توجهی بدست آورده و خواهیم آورد، اذعان کرد: شهدای ما افرادی بودند که در مقابل ظلم ها ایستادگی داشتند و امروز دهه ۶۰ و ۷۰ هایی وجود دارند که در برابر زور و ظلم ایستادگی کنند.

 

تعصب به مصرف کالای داخلی باید همانند تعصب جوانان به برخی از تیم های ورزشی باشد

هاشمی همچنین در ادامه عنوان کرد: آمریکا به دنبال این است که با تحریم های پی در پی یک جنگ اقتصادی در کشور ایجاد کند و ما می توانیم با اقداماتی در برابر این تحریم ایستادگی کنیم و رهبر انقلاب فرمودند که راه احل ایستادگی در برابر جنگ اقتصادی آمریکا، حمایت از تولید داخلی و ایرانی است.

وی با بیان اینکه اگر تعصب جوانان به تولید داخلی همانند تعصب آنها به برخی از تیم های ورزشی باشد در کشور بحث بیکاری و رونق تولید داخلی حل خواهد شد، تشریح کرد: اینکه بگوییم جنس داخلی کیفیت مطلوب را ندارد ولی به خاطر تعصب خود از کالای ایرانی حمایت می کنیم این نیز کارگشا خواهد بود.

امام جمعه موقت خلیل آباد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری، سه وظیفه مهم برای سه قشر در حمایت از کالای ایرانی بیان فرموده اند، بیان کرد: نیروهای انسانی و تولید کنندگان جنس با کیفیت و با مرغوبیت و خوب را تحویل مردم بدهند و شعار ما می توانیم را باید در این عرصه معنا کنند.

وی با تاکید بر اینکه کشوری که موشک هایی با برد بالا و نقطه زن بسازد قطعاً می تواند در صنایع مختلف موفق باشد، افزود: وظیفه دولت و مسئولان برطرف کردن مشکلات و موانع تولیدکنندگان  و کاهش واردات است؛ واردات بی رویه کالاهای خارجی کمر بسیاری از تولیدکنندگان ما را شکسته است.

حجت الاسلام هاشمی در پایان با بیان اینکه با هر شخصی که کالای قاچاق دارد باید برخورد شود و وظیفه قوه قضائیه در این زمینه نیز بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: مردم باید تصمیم جدی و تعصب نسبت به تولیدات داخلی داشته باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.