معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش خراسان رضوی:

انتقال فعالیت های فرهنگی و پرورشی به کف مدارس در دستور کار قرار دارد / تمام عوامل مدرسه باید در فعالیت های پرورشی نقش داشته باشند

شناسهٔ خبر: 85119 -
چاپ خبر چاپ خبر
معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه انتقال فعالیت های فرهنگی و پرورشی به کف مدارس در دستور کار قرار دارد، گفت: فعالیت های پرورشی را نباید تنها معلم پرورشی انجام دهد و باقی عوامل مدرسه باید در این راستا دخیل باشند.

علیرضا مالک اشرفی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، در خصوص اولویت های معاونت فرهنگی پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار داشت: تلاش برای کم کردن مکاتبات معاونین پرورشی مدارس و بردن فعالیت ها به کف مدرسه در دستور کار معاونت پرورشی آموزش و پرورش خراسان رضوی قرار دارد.

وی با بیان اینکه نهادینه کردن بیشتر فرهنگ قرآن، عترت و نماز در مدارس و کشاندن مسابقات فرهنگ هنری به کف مدارس از دیگر برنامه های این معاونت است، خاطرنشان کرد: فعالیت های پرورشی را نباید تنها معلم پرورشی انجام دهد و باقی عوامل مدرسه باید در این راستا دخیل باشند و به آن سمت حرکت می کنیم.

معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر اینکه طبق نظر سنجی ها، معلمان بیشترین اقبال را از نظر اعتبار اجتماعی دارند، تصریح کرد: معلمان نه خواهان فرق و نه خواهان فقر هستند و ما جامعه فرهنگی می خواهیم که در آن فرق و فقر نباشد.

وی جامعه پذیر کردن دانش آموز را یکی از ماموریت های معلمان دانست و اذعان کرد: جامعه پذیر کردن هنری است که تنها یک معلم می تواند آن را به سرانجام برساند و در این راه معلم باید روانشناس باشد و خود را همرنگ جماعتی به نام دانش آموز کند.

مالک اشرفی در ادامه با بیان اینکه دانش آموزان سرمایه های فرهنگی و هنری آینده کشور هستند، عنوان کرد: باید بتوانیم با اجرای برنامه های فرهنگی، آموزشی ، پرورشی و قرآنی در بین دانش آموزان زمینه توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی را در جامعه فراهم کنیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه اردوگاه شهید جعفریان خلیل آباد را برای اولین بار دیدم و واقعاً افسوس خوردم که چرا برای این اردوگاه کم اعتبار گذاشته می شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم مشکلات مالی برطرف شود تا بتوان به اردوگاه شهید جعفریان که از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار است اعتبارات بهتری گذاشته شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.