طی سفر یک روزه معاون رئیس جمهور صورت گرفت؛

انتظارات مسئولان در سفر معاون رئیس جمهور به شهرستان خلیل آباد

شناسهٔ خبر: 83659 -
چاپ خبر چاپ خبر
مسئولان شهرستان خلیل آباد انتظارات و خواسته های حوزه کاری خود را به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور منتقل کردند.

به گزارش یار خراسانی، ظهر امروز مسئولان و برخی از خانواده های ایثارگر شهرستان در حاشیه شورای اداری شهرستان خلیل آباد خواسته های خود و مردم شهرستان را به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گوشزد کردند.

 

ضرورت تخریب و نوسازی ۷ فضای آموزشی و راه اندازی واحد دانشگاه در خلیل آباد

حسن صداقتی در این مراسم اظهار داشت: اقدامات دولت طول ۵۲ ماه گذشته در حوزه مقدس تعلیم و تربیت در سطح استان و شهرستان با پیگیری هایی که صورت گرفت درخشان است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: تخصیص بیش از ۵۵ میلیارد ریال در تعمیر و تجهیزات مقام سازی و نو سازی و گرمایش مطبوع با ۳۲ پروژه کوچک و بزرگ شهرستان را از فقز نسبی فضای آموزشی رهایی بخشد.

مدیر آموزش و پرورش خلیل آباد با بیان اینکه ۷ فضای آموزشی فرسوده در سطح شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: امیدواریم با استمرار این روند شاهد تخریب و نوسازی ۷ فضای آموزشی فرسوده و احداث ۵ واحد آموزشی و خوابگاهی مورد نیاز در سطح شهرستان باشیم تا لبخند رضایت مندی و برخورداری از فضای آموزشی مطلوب بر چهره معصوم کودکان نقش بندد.

وی ادامه داد: در راستای آموزش مهارت ها و حرفه های مختلف با بهره گیری از ظرفیت های بی بدیل منطقه در خصوص تربیت نسلی توانمند و مهارت آموخته به جهت ایجاد اشتغال پایدار تلاش می کنیم و در این امر نیازمند کمک دولت در حوزه تجهیز هنرستانی هستیم.

صداقتی همچنین با تاکید بر اینکه اردوگاه شهید جعفریان می تواند سهم بسزایی در ایجاد نشاط و شادابی و بالا بردن سرمایه اجتماعی شهرستان داشته باشد، اذعان کرد: اردوگاه شهید جعفریان با بهره گیری از مواهب طبیعی و امکانات موجود با اندک توجهی از سوی دولت می تواند کانون خدمت رسانی به آحاد جامعه به ویژه دانش آموزان و فرهنگیان باشد.

وی عنوان کرد: خلیل آباد به عنوان یکی از شهرستان هایی که بیشترین قشر جوان را در استان دارد موافقت با راه اندازی و استقرار یک واحد دانشگاهی از مطالبات جوانان شهرستان است.

 

دولت طرح جامعه ایثارگری را به طور کامل اجرا کند

رضا زمانی در این مراسم گفت: بنده به عنوان جانباز قطع عضو بالای ۵۰ درصد از دولت  تقاضا دارم که طرح جامع ایثارگری که هنوز کامل اجرا نشده را  اجرا کنند.

مدیر مسئول موسسه جامعه معلولین و نشاط خلیل آباد همچنین در ادامه تشریح کرد: از زمانی که بحث بیمه ای ایثارگران و خانواده شهدا به بیمه دی واگذار شده، مشکلات زیادی را برای این افراد به وجود آورده است.

وی بیان کرد: روز به روز جانبازان و خانواده شهدا پیرتر می شوند باید امکانات رفاهی برای این اقشار بهتر باشد ولی متاسفانه در بحث بیمه ای مشکلات زیادی وجود دارد و از شما تقاضا داریم مشکلات بخش ایثارگران را به گوش رئیس جمهور برسانید.

 

بیمارستان خلیل آباد در انتظار تجهیز و  پزشک متخصص

سید محمد هاشمی در این مراسم با اشاره به تجهیز بیمارستان خلیل آباد اظهار داشت: بیمارستان خاتم الانبیاء خلیل آباد در اواخر سال ۹۵ افتتاح شد و در بخش اورژانس خدمات خوبی را به همشهریان ارائه می دهد .

وی با تاکید بر اینکه بخش های دیگر این بیمارستان به مرور با همت دانشگاه و مسئولان تجهیز شد، تصریح کرد: کمبود متخصص در این بخش مشهود است و امیدواریم متخصصان در حوزه درمان به این بیمارستان اعزام شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد همچنین با بیان اینکه  بخش دیالیز این بیمارستان آماده بهره برداری است اذعان کرد: بخشی از تجهیزات بیمارستان هنوز ناقص است و امیدواریم نسبت به تجهیز کامل بیمارستان اقدامات لازم صورت گیرد تا بیمارستان به مرحله خدمات دهی مناسب به شهروندان برسد.

 

شهرداری های شهرهای کوچک در حوزه درآمد پایدار وضعیت مطلوبی ندارند

رضا توکلی در این دیدار با بیان اینکه  مقام معظم رهبری دهه اخیر را دهه پیشرفت و عدالت معرفی کردند، گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر، کشور را در بحث پیشرفت رضایتمند توصیف کردند ولی در بحث عدالت، گله مندی داشتند.

وی با بیان اینکه شهرداری ها نهادهای عمومی غیر دولتی هستند، عنوان کرد: امروزه در حوزه شهرداری ها وضعیت مناسبی به لحاظ پرسنلی و مالی ندارند و باید از منابع درآمدی، هزینه های خود را تامین کنند.

رئیس شورای شهر خلیل آباد با تاکید بر اینکه کمک های دولت در سنوات اخیر به دلیل کمبود نقدینگی، همگی به صورت اوراق شده است، خاطرنشان کرد: در شهرهای کوچک  حدود ۴۰ میلیون درآمد پایدار وجود دارد در صورتی که هزینه های جاری شهرداری ها  ۴ برابر بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه شهرهای کوچک در حوزه درآمد پایدار وضعیت مطلوبی ندارند، تصریح کرد: سازمان شهرداری تمهیداتی بیندیشند و تسهیلات ارزان قیمتی و قیر رایگان را در اختیار شهرداری شهرهای کوچک قرار دهند تا بتوانند رضایت مندی خوبی در جامعه ایجاد کنند.

 

نیروهای شهرداری با ۱۰ سال سابقه هنوز بلا تکلیف هستند / تعیین تکلیف نیروهای شهرداری باسابقه بالای خدمت، ضروری است

علی شمسایی در این دیدار یکی  از معضلات شهرداری ها به خصوص شهرهای کوچک را اعتبارات مالی برشمرد و اظهار داشت: اعتبارات موجود تنها صرف تامین حقوق کارمندان می شود و خدمات رسانی به مردم را تحت شعاع قرار داده است.

وی با بیان اینکه منابع درآمدی پایدار مثل شهر کندر که یک دهه از قدمت شهری آن می گذرد معضلات و مشکلاتی را برای مدیران به وجود آورده است، تشریح کرد: قیر رایگان برای آسفالت معابر خاکی در شهر های کوچک می تواند کمک شایانی داشته باشد.

شهردار شهر کندر همچنین با بیان اینکه تعیین تکلیف نیروهای شهرداری و وزارت کشور ضروری است و بسیاری از نیروها با سوابقی بالای ۱۰ سال هنوز بلاتکلیف هستند، گفت: خدمات و اعتبارات عمرانی محدود است و مراحل اخذ تسهیلات پر پیچ و خم است که باید نسبت به این مسائل تدابیری اندیشیده شود.

 

اعطای تسهیلات ارزان قیمت می تواند باعث رونق تولید در بخش کشاورزی شود

مجید طاهرپور در این مراسم با بیان اینکه بخش کشاورزی وظیفه تامین امنیت غذایی جامعه را بر عهده دارد، اظهار داشت: جهاد کشاورزی یکی از ارگان هایی است که مستقیماً با تولیدکنندگان در ارتباط می باشد و تسهیلات می تواند باعث رونق تولید شود.

وی با تاکید بر اینکه تسهیلاتی که به بخش کشاورزی تعلق پیدا می کند با توجه به قیمت نهاده ها و محصولات، ارزان قیمت نیست، خاطرنشان کرد: خیلی از کارهای اقتصادی بخش کشاورزی باید با سودهای کمتر از وضعیت فعلی به کشاورز قرار گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد همچنین در پایان تصریح کرد: تعرفه بیمه محصولات کشاورزی بسیار بالا است و تنها ۲۵ درصد فراشید به آن تعلق می گیرد و از ۲۵ درصد به بالا خسارت محاسبه می شود و این مسئله جبران خسارت آنها را با مشکل روبرو کرده است.

انتهای پیام/

 

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.