معاون پشتیبانی اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس خراسان رضوی خبر داد؛

امضاء ۵۰ میلیارد ریال تفاهم نامه ساخت مدارس در یک ماه گذشته / خراسان رضوی در زمینه خیرین مدرسه ساز پیشتاز است

شناسهٔ خبر: 83970 -
چاپ خبر چاپ خبر
معاون پشتیبانی اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس خراسان رضوی با بیان اینکه خراسان رضوی در زمینه خیرین مدرسه ساز پیشتاز است گفت: در ایام شعبان نزدیک 50 میلیارد ریال تفاهم نامه برای ساخت فضای آموزشی توسط خیرین در خراسان رضوی به امضا رسیده است.

به گزارش یار خراسانی، محمدرضا خدادادی ظهر امروز در جمع  خیرین مدرسه ساز شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: فرهنگ در هر جامعه ای جایگاه والایی دارد و بیشتر افراد به فرهنگ جامعه خود احترام می گذارند.

وی با تاکید بر اینکه دولت نمی تواند با هر میزان از درآمد، نیازهای یک جامعه را برطرف کند، خاطرنشان کرد: در حوزه اموزش و پرورش نیاز زیاد است ولی تلاش هایی انجام شده و به عنوان نمونه پروژه های نیمه تمام آموزشی در خلیل آباد به حداقل رسیده است.

 

دانش آموزان شهری و روستایی نیازمند فضای آموزشی استاندارد هستند

معاون پشتیبانی اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس خراسان رضوی با بیان اینکه با توجه به زندگی شهری و حتی در روستاها دانش آموز نیاز به فضای آموزشی استاندارد دارد، تصریح کرد: به این موضوع هم اعتقاد داریم که با باز شدن کلاس درس، درب زندانی بسته می شود.

وی با اشاره به اینکه در برخی نقاط، مدرسه محل تجمع و توزیع خدمات بزرگی که به روستا و شهر می شود و محل معرفت تلاش و تعلیم شده است، اذعان کرد: سعی بر این داریم با اختصاص مبلغ هزار میلیاردی که به پروژه های خیر سازی که توسط مجلس مصوب شده است بتوانیم در تخریب و بازسازی مدارس و بهبود سیستم گرمایشی مدارس گام های بیشتری برداریم.

 

خیرین مدرسه ساز پنجره ای رو به خدا برای خود باز می کنند

خدادادی با بیان اینکه دولت تلاش هایی در بهبود فضاهای آموزشی انجام می دهد ولی مطمئناً کامل کننده کار، حضور مردم است، عنوان کرد: باید به اندازه وسع خود خیرات در راه خدا داشته باشیم و ثواب آن را به روح انبیاء، شهدا و اموات خود هدیه کنیم تا اثرات آن را در زندگی خود ببینیم.

وی با تاکید بر اینکه با این کمک های خیرین، پنجره ای رو به خدا را برای خود باز خواهند کرد  و امیدواریم این  پنجره بسته نشود، تشریح کرد: همه می تواند در زندگی معلم باشد به شرطی که آموزشی که می دهد در زندگی استمرار داشته باشد.

 

امضاء ۵۰ میلیارد ریال تفاهم نامه ساخت مدارس در یک ماه گذشته / خراسان رضوی در زمینه خیرین مدرسه ساز پیشتاز است

این مقام مسئول با بیان اینکه حقیقتاً خیرین در خراسان رضوی پیشتاز هستند، تاکید کرد: میانگین کمک خیرین در استان خراسان رضوی در حوزه مدرسه سازی از میانگین کشوری بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه در ایام شعبان نزدیک ۵۰ میلیارد ریال تفاهم نامه برای ساخت فضای آموزشی توسط خیرین در خراسان رضوی به امضا رسیده است، بیان کرد: این میزان تفاهم نیز در این مدت کم در نوع خود بی سابقه است و یک نقطه مثبت محسوب می شود.

 

۴۵ درصد مدارس بر طبق آخرین آیین نامه ها نیازمند تخریب با مقاوم سازی هستند

خدادادی در سال جاری با یک چالش استقرار پایه دوازدهم و کامل شدن سه پایه هنرستان روبرو هستیم، افزود: در سال جاری ۵۳ پروژه را با توجه به اوضاع اقتصادی تحویل دادیم و مقام اول تحویل پروژه ها در سطح کشور را کسب کردیم.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: آیین نامه روز به روز کامل تر می شود و اگر بخواهیم بر اساس آخرین آیین نامه ها حساب کنیم باید حداقل در ۴۵ درصد مدارس عملیات تخریب یا مقام سازی انجام گیرد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.