یک مسئول الأزهر: صهیونیست‌ها کشورهای اسلامی را با مشکلات داخلی سرگرم کرده‌اند

شناسهٔ خبر: 81644 -
چاپ خبر چاپ خبرخبرگزاری فارس: یک مسئول الأزهر: صهیونیست‌ها کشورهای اسلامی را با مشکلات داخلی سرگرم کرده‌اند

دبیرکل مجمع تحقیقات اسلامی الأزهر تأکید کرد که بُعد اصلی قضیه قدس بُعد دینی است و صهیونیست‌ها از همین بُعد برای اشغال قدس سوء استفاده می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محیی الدین عفیفی» در مقاله‌ای تحت عنوان «بُعد دینی در قضیه قدس» که در مجله الأزهر منتشر شد، نوشت که صهیونیست‌ها موفق شدند کشورهای عربی و اسلامی را به نبردها و مشکلات داخلی سرگرم کرده‌ و آنها را از تفکر درباره دیگر مسائل غافل کنند.

عفیفی افزود که صهیونیست‌ها هر کشوری را به مشکلات داخلی و منطقه‌ای سرگرم کرده‌اند همانند اتفاقات و حوادثی که اکنون در برخی کشورها شاهد آن هستیم.

طبق گزارش روزنامه «رأی‌الیوم»، عفیفی در این مقاله خود آورده است که نزاع با صهیونیست‌ها یک نزاع دینی و تمدنی است و آنها سعی کردند متون دینی و تاریخی مربوط به شناختن یهودیان و شدت خصومت آنها با مسلمانان را تحت عنوان عادی‌سازی فرهنگی و فکری از بین برده و عقل و ذهن مسلمانان را تحت تأثیر خود قرار دهند.

این مسئول الأزهر در ادامه می‌نویسد که «صهیونیست‌ها از دین و ایدئولوژی برای رسیدن به اهداف سیاسی خود و نقض قطعنامه‌های بین‌المللی با هدف یهودی‌سازی قدس و از بین بردن هویت عربی و اسلامی آن بهره‌برداری کردند که پرز در کتاب خود تحت عنوان «خاورمیانه جدیدی» به این مسئله اشاره کرده است.»

عفیفی در ادامه خواستار حمایت از هویت عربی و اسلامی قدس و مطالعه تاریخ این شهر مقدس و ضرورت درک ارزش زمان و خطرات از دست دادن زمان برای تعامل با قضیه قدس شد.

انتهای پیام/ص

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.