جانباز و راوی دفاع مقدس تاکید کرد:

ضرورت انتقال فرهنگ ایثار و فداکاری به نسل جوان

شناسهٔ خبر: 82134 -
چاپ خبر چاپ خبر
جانباز دوران دفاع مقدس با بیان اینکه گذشتن از مال مقدمه ای برای گذشتن از جان است، گفت: برای انتقال فرهنگ ایثار و فداکاری به نسل جوان و نوجوان هیچ راهی نداریم جز اینکه با همان مرام جبهه زندگی کنیم.

علیرضا دلبریان در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، با اشاره به ماموریت های جانبازان بعد از جبهه و جنگ، اظهار داشت: کشته شده و قطع عضو جنگی زیاد داریم و آنهایی که روزی در مقابل ما جنگیدند هم قطع عضو دارند ولی تفاوت بین معلولان جنگی آنها با معلولان کشور ما که جانباز شدند در اعتقاد، فکر، نیت، آرمان ها و راه است.

وی با بیان اینکه این اعتقاد و آرمان ها باعث شده تا جانباز امروز سربلند باشد، خاطرنشان کرد: امروز اگر با همان آرمان های دوران دفاع مقدس زندگی کردیم قطعاً عاقبت بخیر هستیم و اگر آن آرمان ها به فراموشی سپرده شود قطعاً ضرر خواهیم کرد و عقب خواهیم افتاد.

این جانباز دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه شهدا به قله رسیدند جانبازان باید جزء گروه منتظران باشند که ان شاء الله به شهدا می رسند، تصریح کرد: بهشت هم دارای درجه است باید با اعمال و رفتار خود به درجه ای برسیم که در کنار شهدا و اهل بیت در روز قیامت قرار بگیریم.

وی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه امروزه تهاجم فرهنگی از رزم دیروز به مراتب شدیدتر و پیچیده تر است، اذعان کرد: برای انتقال فرهنگ ایثار و فداکاری به نسل جوان و نوجوان هیچ راهی نداریم جز اینکه با همان مرام جبهه زندگی کنیم.

دلبریان عنوان کرد: با هر صحبت زیبایی و حتی نشان دادن فیلم های واقعی از جبهه و جنگ نمی توان فرهنگ ایثار، جهاد و فداکاری را انتقال داد به جز اینکه جانبازان و ایثارگران آن فرهنگ جبهه و جنگ را در خود بروز و ظهور دهند.

وی ادامه داد: اگر دیروز جان را فدا کردیم امروز باید مال را فدا کنیم، تواضع داشته باشیم، دست جوان را بگیریم و با آن فرهنگ ساده زیستن زندگی کنیم.

این روای دفاع مقدس با تاکید بر اینکه باید رفتار و اخلاق زندگی امروزی یک جانباز و ایثارگر بیانگر و معرف جبهه باشد، تشریح کرد: ساده زیستن و برابری از خصوصیات جبهه و جنگ بود اگر جوان امروزی تجمل گرایی را در یک جانباز ببیند قطعا نتیجه عکس خواهد داد.

وی با بیان اینکه خیلی از جانبازان و ایثارگران امروزه در پشت سیم خاردار های نفس خود مانده اند، تاکید کرد: همه اقشار جامعه از بی عدالتی، تبعیض، نابرابری، تجمل گرایی و… ناراحت هستند و جانبازان و ایثارگران باید نقطه امید را با ساده زیستی خود در دل افراد جامعه ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه گذشتن از مال مقدمه ای برای گذشتن از جان است، بیان کرد:  شما در پشت خاکریز ها با دیدن آتش نیروی دشمن و کشته شدن همرزمان از جان خود می گذری ولی در پشت جبهه ها و زندگی شهری به دنبال تعلقات دنیا و خانه و ماشین و… هستیم و اگر طمع خود را کنترل کردی جهاد اکبر است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.